.

 

                Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sikorzu

                                                                                   tel. (24)2612826  email: spsikorz@wp.pl

 

 

Aktualności

Filtr
 • Dzień Chłopaka w przedszkolu

  Dzień Chłopaka


  W dniu 29.09.2017 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Tego dnia świętowały wszystkie dzieci: chłopcy i dziewczynki z grup młodszych i starszych.
  Z racji tego święta, dziewczynki złożyły swoim kolegom życzenia oraz odśpiewały „Sto lat”. Każde dziecko otrzymało upominek przygotowany przez rodziców. Dzień upłynął dzieciom na tańcach, śpiewie i zabawach. Tego dnia nie mogło również zabraknąć słodkiego poczęstunku dla dzieci. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. Zdjęcia wykonane podczas uroczystości są miłym wspomnieniem tych chwil.

  {gallery}pchlopak2017{/gallery}

 • Dzień Przedszkolaka

  Dzień Przedszkolaka

  „Każdy przedszkolak dobrze wie,
  Że kiedy wrzesień już kończy się,
  Od najmłodszego aż po starszaka
  Wszyscy świętują dzień przedszkolaka!”

  Dzień 20.09.2017 r. to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia dzieci z wszystkich grup zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w różnych konkursach. W trakcie wspólnych tańców i hulanek zostali wyłonieni „Król i Królowa Balu”. Zwycięscy konkursów otrzymali drobne upominki. W tym dniu radość i uśmiech na twarzach dzieci nie znikał. W nagrodę za uśmiech i wspólną zabawę wszystkie przedszkolaki otrzymały „medal przedszkolaka”.

  {gallery}pprzedszkolak2017{/gallery}

 • Dzień Przedszkolaka 2016

     Dzień Przedszkolaka

  29 września 2016r w przedszkolu po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka i Dzień Chłopaka. Na naszych przedszkolaków w tym dniu czekało wiele niespodzianek. Po śniadaniu w każdej grupie dziewczynki odśpiewały „Sto lat” dla chłopców i złożyły najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Dzieci również brały udział w pogadance dotyczącej Dnia Przedszkolaka, zabawach integracyjnych. Panie wręczyły także swoim podopiecznym drobne upominki.

   

 • Biskupin 2016

     Wycieczka do Biskupina

   

  20 września 2016 roku uczniowie klas IV-VI wzięli udział w XXII Festynie Archeologicznym w Biskupinie, który w tym roku odbywał się pod hasłem „ BISKUPIN ARCHEO-FASCHION WEEK”. W bieżącym roku królowała moda. Niczym na paryskich wybiegach odbywały się liczne pokazy mody sprzed tysięcy i setek lat rekonstruowane na podstawie znalezisk archeologicznych, źródeł pisanych i ikonograficznych. Swoje ubrania bojowe zaprezentowali również wojownicy. Pracownicy muzeum oraz goście z Polski i z zagranicy (np. Litwy, Węgier, Belgii) przedstawiali proces powstawania i zdobienia tkanin. Mogliśmy obejrzeć pokazy walk przy użyciu broni, odwiedziliśmy wioskę neolityczną, wysłuchaliśmy prezentacji dotyczącej żywności w epoce średniowiecza, pisaliśmy rylcem na glinianych tabliczkach, skorzystaliśmy z porad średniowiecznego lekarza. Wędrowny trubadur zapoznał nas z różnymi instrumentami muzycznymi a pod czujnym okiem powroźnika uczniowie klasy IV własnoręcznie zrobili powróz.Odwiedzając różne stoiska, degustowaliśmy toco „miejscowi” upiekli i uwarzyli, np. podpłomyki, pieczoną na ognisku rybę i królika oraz różne rodzaje własnoręcznie robionych powideł.

 • Dzień przedszkolaka

  Dzień przedszkolaka, dzień chłopaka

  Dnia 25.09.2015 w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Chłopaka oraz Dzień Przedszkolaka. Dziewczynki z poszczególnych grup odśpiewały swoim kolegom „Sto lat”, złożyły najlepsze życzenia oraz wręczyły drobne upominki. Następnie wszystkie przedszkolaki udały się na dużą salę, tam odbyła się dyskoteka dla wszystkich dzieci. Wśród wirujących balonów, tańcom i zabawom nie było końca, a na twarzach naszych przedszkolaków gościł szeroki uśmiech. Nie zabrakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

  {gallery}przedszkolak{/gallery}

 • Rozpoczęcie 2015

         Rok szkolny 2015/16 rozpoczęty

  Dnia 2 września 2015r. odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego. Był to bardzo ważny dzień dla pierwszoklasistów, gdyż miało się odbyć pasowanie na ucznia klasy I. Przed tym wydarzeniem odbyły się dwa wspaniałe przedstawienia-klasy I oraz klasy VI. Wiele osób przyszło, aby obejrzeć występy swoich dzieci. Towarzyszyła nam miła atmosfera, chociaż było trochę smutno, że tak szybko skończyły się wakacje. Teraz musimy się wziąć ostro do nauki.

  Patrycja Pietrzak

 • Grójec

  Grójec 2014

  {gallery}grojec{/gallery}

 • Dożynki

  Dożynki Gminne w Sikorzu

  Dożynki Gminne 2014 odbyły się tym razem w Sikorzu, w miejscowości dobrze nam znanej Zbiórka odbyła się o 10.00 pod szkołą i od razu wzięliśmy się za rozstawianie naszej 'harcerskiej kawiarenki', która jak później się okazało odniosła sukces! Żeńska część harcerzy starszych poszła grzecznie do Kościółka na Mszę św. dożynkową, męska za to, została pilnować 'interesu' Po mszy wzięliśmy się za sprzedaż. Raczej nie tylko mi chodził po głowie nasz występ, który lada moment miał się rozpocząć, z niecierpliwością dopytywałyśmy się 'który teraz jest punkt?'. Nie trzeba było się martwić, bo wszystko poszło tak, jak miało pójść :)) no oprócz trzęsącej się sceny.. na szczęście nie było tylu znajomych osób!
  'Każdy ciasto kupić może, komu portfel dopomoże' Drążek zrobił dobrą reklamę kawiarenki, dzięki czemu przychodziło coraz więcej klientów, a przy okazji narobił sobie trochę wstydu W sumie zjeżdżając w spódnicy ze zjeżdżalni dla dzieci też mogłyśmy narobić sobie trochę wstydu, ale podobno dzieckiem jest się całe życie i tego się trzymajmy!
  Generalnie bardzo się cieszę, że jesteśmy tak zgraną drużyną (w końcu na RG zdobyliśmy odznakę dla najbardziej zgranych!!) i udało nam się zrobić coś wspólnie dla drużyny

  Ania Rempuszewska

 • Jubileusz

  Jubileusz

  Dnia 14 września 2014 r sześcioosobowa delegacja harcerzy z naszej drużyny wraz z opiekunem uczestniczyła w uroczystości setnych urodzin mieszkańca wsi Rokicie pana Mariana Ratkowskiego. Rozpoczęła ją Msza św. w kościele w Rokiciu po czym przedstawiciele władz gminnych, samorządowych i państwowych oraz zaproszeni goście pojechali wraz z jubilatem do sali bankietowej w Siecieniu. Pan Ratkowski otrzymał awans na porucznika za zasługi dla ojczyzny. Uczestniczył w kampanii wrześniowej 1939 roku broniąc Warszawy. Poza tym otrzymał wiele pamiątkowych prezentów, odznaczeń, listów gratulacyjnych i kwiatów a nawet pamiątkową szablę od przedstawiciela Ministerstwa Obrony Narodowej. Do życzeń i gratulacji dołączyła również nasza drużyna dziękując, że mogła uczestniczyć w tak doniosłym wydarzeniu. Na zakończenie części oficjalnej zagrała orkiestra ze szkoły w Siecieniu a wszyscy uczestnicy zaśpiewali „200 lat niech żyje, żyje nam”

  WS

 • Rozpoczęcie roku

  Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego

   

  Już skończone wakacje

  i przygoda wesoła,

  łąka wrzosem zakwitła,

  dzwonkiem wzywa nas szkoła.

   

       Po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015.

  1 września wszyscy z nowymi siłami i zapałem wróciliśmy do pracy.

       Spotkanie uświetnili uczniowie klasy III i VI, którzy w programie artystycznym wyrazili wdzięczność oraz uczcili pamięć bohaterów w 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz w 100 rocznicę wybuchu I wojny światowej.

       Początek roku szkolnego to także wielki dzień dla uczniów klasy I, którzy pięknie ubrani, z bijącym sercem złożyli uroczyste ślubowanie i stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

  Ewa Engler

 • Biwak wakacyjny w Gorzewie

  Biwak wakacyjny

  W poniedziałek 11 sierpnia wyruszyliśmy pociągiem do Rogożewa. Stamtąd doszliśmy pieszo do stanicy harcerskiej w Gorzewie. Po rozpakowaniu się i zajęciu miejsc w namiotach, podzieliliśmy się na patrole i uczyliśmy się wiadomości i umiejetności harcerskich, przydatnych przy zdobywaniu punktów.

 • Święto Pieczonego Ziemniaka

  Święto Pieczonego Ziemniaka

   Dnia 27 września, jak co roku o tej porze, świętowaliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka. Cała uroczystość odbywała się na terenie naszej szkoły. W tym roku udział brali uczniowie zarówno klas I - III jak i IV - VI. Pani Wioletta Skowrońska z klasą VI przygotowała i przeprowadziła różnorodne konkursy związane z ziemniakami.  Udział w nich wzięli przedstawiciele poszczególnych klas. Wszyscy kibicowali swoim faworytom. Królem Ziemniaczanym klas młodszych został Kacper Wiśniewski  z klasy III, a z klas starszych królem został Michał Drużynski z klasy VI. Uczniowie świetnie się bawili. Po zawodach wszyscy uczestnicy mogli skosztować pieczonych ziemniaków. 

   

   

 • Wycieczka do Biskupina

  Szkolna wycieczka do Biskupina

  Oczami dziecka

   

  Ta wycieczka miała na celu ukazać nam różnicę miedzy życiem dzisiejszym, a życiem naszych przodków. Rankiem 16 września ok. godz. 7.30 wsiedliśmy do autokaru i pojechaliśmy do Biskupina. Po kilku godzinach dojechaliśmy do historycznego grodu. Widoki były przepiękne. Na samym początku poszliśmy do starodawnego grodu.Można tam było wybić dawną monetę, kupić woreczek z pachnącymi ziołami, zobaczyć zabytkowy śrubokręt. Potem poszliśmy do miejsca, gdzie można było przymierzyć dawne uzbrojenie. Tarcza i hełm były bardzo ciężkie. Później weszliśmy do osady.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/14

  Oczami dziecka

   

      Dnia drugiego września
  w naszej szkole rozpoczął się rok szkolny 2013/2014. Inaugurację roku szkolnego poprzedziła o godz. 8.00 uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym. Po Mszy Świętej przeszliśmy wraz z nauczycielami i rodzicami do szkolnej sali gimnastycznej. Na początek oddaliśmy honory symbolom narodowym.

 • Plock2012

  Dni Chorągwi 2012


Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia.

Przyjaciele szkoły

Witryna Zespołu

Przedszkole Samorządowe

Dyskusyjny Klub Książki

Mazowieckie Talenty

Dokumenty szkolne

LOP

Informacje Szkolne

ZHP

Promocja szkoły

Projekty