.

 

                Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sikorzu

                                                                                   tel. (24)2612826  email: spsikorz@wp.pl

 

 

Aktualności

Filtr
 • MZP 2020

   

  Turniej Młodzież Zapobiega Pożarom

   


  Dnia 22 stycznia odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM'' na szczeblu eliminacji szkolnych. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe: klasy l-Vl i klasy Vll - Vlll. Łącznie do testu przystąpiło 9 osób, którzy musieli wykazać się nielatwą wiedzą z zakresu pożarnictwa.

  Zwyciężcami pierwszej grupy wiekowej zostali: Piotr Daniszewski z klasy 5 i Aleksander Zawadzki z klasy 4. natomiast starszej grupy Karolina Matlęga, Gabriela Przybylska i Oskar Cegliński z klasy 7. Tym samym uczniowie ci będą reprezentowali szkołę w konkursie gminnym. Jak co roku, ciekawe nagrody ufundował zarząd Straży Pożarnej w Sikorzu, którego przedstawiciele w osobach druhów Przemysława Kwasiborskiego i Damiana Kwasiborskiego zaszczycili swoją obecnością naszą szkołę i nadzorowali przebieg konkursu.

   

 • Wizyta w teatrze

  t1    t2

   

  Styczeń dla klas 1-3 obfitował w wyjazdy na spektakle teatralne. 17 stycznia uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Płocka, do Szkoły Muzycznej na spektakl przygotowany przez Teatr wrocławski „Przygody Wilka i Zająca".
  Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli zabawne przedstawienie, a potem odwiedzili Muzeum Mazowieckie w Płocku. To najstarsze polskie muzeum posiadające zbiory historyczne, numizmatyczne, artystyczne, archeologiczne i etnograficzne. Ze względu na największą ekspozycję poświęconą sztuce secesji, zwane jest często "muzeum secesji". Niezwykle interesująca wystawa mieści się na 4 piętrach i zawiera aranżację wnętrz mieszczańskich, sale rzemiosła artystycznego – szkła, ceramiki, metalu, biżuterii. Wizytówką Muzeum Mazowieckiego w Płocku obok secesji i zbiorów regionalnych jest również imponująca kolekcja art déco.

 • Jasełka 2019

  Jasełka Bożonarodzeniowe

   

  DSCN1221

   

  Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, bardzo magiczny, przepełniony radością, wzruszeniem i wzajemną miłością.


  Również i w naszej szkole wyjątkowo uroczyście przeżywaliśmy wspólną wigilię, na której uczniowie klasy III zaprezentowali jasełka połączone z przepięknym koncertem kolęd. Śpiewali nie tylko uczniowie, ale również rodzice, dziadkowie i pracownicy szkoły. Na wszystkie dzieci czekała miła niespodzianka w postaci cukierka od Rady Rodziców, a na niektórych nawet nagroda za udział w szkolnym konkursie plastycznym 'Kartka bożonarodzeniowa" zorganizowanym przez panią Ewę Engler.

 • Choinka 2019

        Choinka Noworoczna

  25 stycznia 2019 roku, tuż przed feriami zimowymi odbyła się choinka noworoczna. Zabawa na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych w naszej szkole. Uroczystość rozpoczęła się występami artystycznymi przygotowanymi przez uczniów klas 1-3. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem prezentowali swoje umiejętności aktorskie i wokalne. Po części artystycznej przyszedł czas na zabawę. Nieodłącznym elementem zabawy karnawałowej są odpowiednie stroje.

 • MZP 2019

   

  Dnia 23 stycznia odbyły się szkolne eliminacje do turnieju "Mlodzież Zapobiega Pożarom" Do  eliminacji szkolnych zgłosiło się osiemnaścioro uczniów, którzy musieli wykazać się nielatwą wiedzą z zakresu pożarnictwa. 

  Read MoreZwyciężcami w grupie młodszej zostali: Karolina Matlęga i Oskar Cegliński z kl. VI natomiast w grupie starszej: Natalia Matlęga z klasy VIII oraz Kacper Kaczorowski i Miłosz Kulaszewski z klasy VII. Uczniowie ci będą reprezentowali naszą szkołę w konkursie gminnym. Jak co roku, ciekawe nagrody zakupił zarząd Straży Pożarnej w Sikorzu, którego przedstawiciele w osobach druhów Radosława Drążewskiego i Przemysława Kwasiborskiego nadzorowali przebieg konkursu.

               

  Dnia 12 lutego odbyły się eliminacje gminne. Nasi uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy. W grupie młodszej pierwsze miejsce zajęła Karolina Matlęga, natomiast Oskar Cegliński miejsce trzecie. W grupie starszej Natalia Matlęga zajęła drugie miejsce przegrywając ze zwyciężcą tylko jednym punktem. Naszą szkołę i gminę w eliminacjach powiatowych będzie reprezentować Karolina Matlęga.

  Gratulacje!

 • Dzień Dziadków 2019

  Babcia, Babunia, Babusia
  Dziadek, Dziadunio, Dziadziuś.
  Kto to taki?

  Nie ma wątpliwości, że to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka.
  To dzięki nim dzieci postrzegają dzieciństwo jako wyjątkowy czas. To oni kochają bezwarunkową miłością, zawsze mają dla swych wnucząt czas, uśmiech i dobre słowo. Udzielają dobrych rad, przekazują wartości i tradycje.
  Mimo, że styczeń jest zimnym miesiącem, to w Dniu Babci i Dziadka każdemu robi się cieplej na sercu. W naszej szkole też był to dzień uśmiechów, wzruszeń, łez radości i wspólnej zabawy.

 • Kolędnicy 2018

     KOLĘDNICY MISYJNI W SIKORZU

  7 stycznia 2018 roku Kolędnicy Misyjni wraz z opiekunami: p. Wiolettą Skowrońską i p. Edytą Kołodziejską złożyli wizytę rodzinom w Sikorzu. Dzieci dzieliły się radością z Bożego Narodzenia, darem wiary i misyjną pasją. Zwróciły też uwagę na trudną sytuację swoich rówieśników z Syrii i Libanu, którzy cierpią z powodu konfliktów zbrojnych. Zachęcały do wsparcia najmłodszych ofiar wojny skromnym datkiem i modlitwą o pokój na Bliskim Wschodzie. Na pamiątkę spotkania obdarowywano rodziny „znakiem pokoju” - pamiątką w kształcie złączonych dłoni. Symbol ten nawiązuje do gestu przekazywania znaku pokoju i gotowości do braterskiej pomocy. Biorąc udział w tegorocznej kolędzie misyjnej, wsparliśmy wysiłki libańskich dzieci z PDMD oraz ich syryjskich rówieśników, którzy cierpią z powodu wojny i jej skutków. Misyjni Kolędnicy po raz kolejny pobili swój mały rekord i tym razem zebrali 430 zł dla dzieci z Libanu i Syrii.

 • Choinka w przedszkolu

  Choinka noworoczna – Dzień Babci i Dziadka

   

  W piątek 12.01.2018 od samego rana w przedszkolu pojawiały się ciekawe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów z różnych bajek. Były wróżki, księżniczki, policjanci…
  Dzieci wybrały się na salę gimnastyczną, by obejrzeć przedstawienie przygotowane przez uczniów z klas 1-3 z okazji Dnia Babci i Dziadka. W pokazie wystąpiły również przedszkolaki. W efektownych strojach zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, przedstawiając piosenkę dla Babci i Dziadka. Następnie wszystkie wnuczęta obdarowały swoich dziadków własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Ale to nie koniec atrakcji. Dla dziadków przygotowane były również liczne konkursy z nagrodami. Potem wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i tańce.
  Po tak pięknej uroczyści i wspaniałej, wspólnej zabawie przybył do przedszkola Święty Mikołaj z wieloma podarkami dla dzieci i uczniów. Wszystkie pociechy z uśmiechem przyjęły paczki od Mikołaja, a wspólna zabawa przyniosła im wiele radości. To jeden z najbardziej niezwykłych dni zarówno w przedszkolu jak i w szkole

  {gallery}pchoinka2017{/gallery}

 • Dzień Dziadków 2018

      Choinka Noworoczna

  Dzień Babci i Dziadka to jedne z piękniejszych dni w roku. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Dnia 12.01.2018 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Sikorzu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. .Uroczystość ta tradycyjnie połączona była z Choinką Noworoczną.
  Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla zgromdzonych gości przygotowano słodki poczęstunek oraz wspaniały program artystyczny. Mali aktorzy z przedszkola i klas I-III wprowadzili wszystkich w odświętny nastrój. Wszystkie wnuczęta zapewniły swoich dziadków, jak bardzo ich kochają, czego dowodem były własnoręcznie wykonane upominki. Na zakończenie I części uroczystości, chętni dziadkowie wzięli udział w minikonkursach i potyczkach rodzinnych. Nie zabrakło również ciekawych opowieści naszych babć ze swoich lat szkolnych. Za udział i odwagę w wystąpieniu otrzymali oni order Super Babci i Super Dziadka.

 • Jasełka 2017

  Jasełka w szkole

   

                                    "Cicha noc, święta noc

  pokój niesie ludziom wszem ........"

   

  Ta niezwykła kolęda zagrana na skrzypcach przez p. Bogdana Tomczaka na tle przepięknej scenografii, wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. W tegorocznych jasełkach pięknie zaprezentowały się pierwszaki wprowadzając do przedstawienia dużo ruchu i radości, a jednocześnie zadumy. Mali aktorzy, wcielając się w różne role, mówili o okazywaniu miłości i dobroci każdemu człowiekowi, o pokoju i trudnej sytuacji dzieci na świecie. Za swój występ otrzymali gromkie brawa od kolegów, rodziców i pracowników szkoły. Piękny zaś śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru szkolnego i jego solistek uświadomił wszystkim, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.

  Marzena Statkiewicz

 • Dzień Dziadków 2017

            Dzień Babć i Dziadków

  Dzień 27.01.2017 był dniem niezwykłym w naszym przedszkolu. Tego dnia, dzieci mogły podziękować swoim Babciom i Dziadkom za spędzony czas, wspólne zabawy, spacery, za dobre rady i trud włożony w ich wychowanie. Przedszkolaki z wszystkich grup przygotowały występ artystyczny – recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz odegrały inscenizację związaną z tym świętem. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich pociech. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek. Na pamiątkę, dziadkowie zostali obdarowani upominkami zrobionymi przez swoje wnuczęta.

 • MZP 2017

  Młodzież Zapobiega Pożarom

     Dnia 18 stycznia odbyły się kolejne (juz XIX pod opieką p. Wioletty Skowrońskiej) szkolne eliminacje do turnieju "Mlodzież Zapobiega Pożarom" Do  eliminacji szkolnych zgłosiło się ośmioro uczniów naszej szkoły, którzy musieli wykazać się nielatwą wiedzą z zakresu pożarnictwa.

  Read MoreZwyciężcami zostały: Natalia Matlęga i Wiktoria Rydzyńska z klasy VI. Tym samym będą reprezentowały szkołę w konkursie gminnym. Jak co roku, ciekawe nagrody ufundował zarząd Straży Pożarnej w Sikorzu, którego przedstawiciele w osobach druhów Pawła Dąbrowskiego, Rafała Tomczyka i Radosława Drążewskiego zaszczycili swoją obecnością naszą szkołę i nadzorowali przebieg konkursu.

   

   

  Dnia 3 lutego odbyły się gminne eliminacje turnieju Młodzież Zapobiega Pożarom. Pierwsze miejsce zdobyła nasza uczennica Natalia Matlęga z kl.VI i tym samym będzie reprezentowała naszą gminę na szczeblu powiatowym.

   

   

   

  Gratulujemy!

   

   

 • Kolędnicy 2017

       

  KOLĘDNICY MISYJNI W SIKORZU

  Już po raz kolejny w sobotę - 14 stycznia uczniowie należący do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci włączyli się w ogólnopolską akcję Kolędników Misyjnych. Nawiązując do pięknej, polskiej tradycji „mali misjonarze” wraz z opiekunami p. Ewą Komorniczak i p. Edytą Kołodziejską śpiewając kolędy i przedstawiając krótką scenkę misyjną odwiedzali domy mieszkańców Sikorza ogłaszając im Dobrą Nowinę o narodzeniu Bożej Dzieciny. Tegoroczne kolędowanie przeżywaliśmy w solidarności z dziećmi z Tajlandii.

   

 • Prelekcja dla rodziców

  Prelekcja dla rodziców

     W czwartek 28 stycznia w naszej szkole zorganizowana została prelekcja dla rodziców pt. "Kompetencje czytelnicze oraz rozwój zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży". Spotkanie mogło odbyć się dzięki życzliwej współpracy naszej szkoły z Biblioteką Pedagogiczną w Płocku.
      Panie Anna Bakierzyńska oraz Marta Jaroszewska w sposób bardzo interesujący i merytoryczny przedstawiły zgromadzonym w hali sportowej walory czytania i ich wpływ na rozwój dzieci.
       Rodzice podczas spotkania dostali wykaz konkretnych propozycji do czytania dla dzieci oraz dla nich samych. Ponadto Panie zaprezentowały obecnym Magiczny Teatrzyk Kamishibai. Kamishibai porównuje się do dużej księgi obrazkowej, która wymaga dodatkowej obsługi, poza samym czytaniem. Ilustrowane karty książki wślizgują się do drewnianego teatrzyku, który staje się oknem z ilustracją. Większość książek Kamishibai posiada tekst z tyłu karty i ilustrację z przodu.

 • Dzień Babci

  Dzień Babci i Dziadka

  W dniu 27.01.2016r Kochani Dziadkowie licznie przybyli do naszego przedszkola. Wnuczęta przygotowały dla swoich Gości specjalny program artystyczny, po obejrzeniu którego niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki a na koniec wręczyły własnoręcznie przygotowane prezenty. Po części artystycznej dzieci wraz z nauczycielami zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek.

  {gallery}babciap{/gallery}

 • Dzień Babci i Dziadka

   

  Dzień Babci i Dziadka 

   

  „Z babcią, dziadkiem miło płynie czas.
  Babcia, dziadek uczą i kochają nas.
  I przytulą, pocałują,
  pieszczot nigdy nie żałują.”

   

  Te piękne słowa skierowane były do kochanych gości, czyli babć i dziadków, którzy 31.01.2014 r. licznie przybyli do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego na swoje święto, przygotowane przez uczniów kl. 0 – VI. Zapraszanie dziadków staje się tradycją wpisaną w repertuar imprez naszej szkoły. Jest to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków, którzy z uśmiechem, radością, ale i ze łzą w oku podziwiają swoje wnuki.

   

 • Kolędnicy 2016

  Kolędnicy Misyjni 2016

  Już po raz kolejny w dniu 2 stycznia uczniowie należący do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci oraz harcerze włączyli się w ogólnopolską akcję Kolędnicy Misyjni. Kolędowali: Patryk Tomaszewski, Igor Żebrowski, Bartek Woźnikowski, Julcia Witkowska, Karolinka Matlęga, Natalka Matlęga, Szymon Daniszewski, Bartek Niekraś, Dawid Prokop, Zuzia Nowicka i absolwentka naszej szkoły Kinga Tomaszewska oraz druhna Wioletta Skowrońska i pani Edyta Kołodziejska.

 • Warszawa 2014

  Wyjazd po Światełko Betlejemskie do Warszawy

   

  Dnia 19 grudnia wieczorem  pojechaliśmy autobusem do Płocka. Nocowaliśmy w „Szufladzie”, gdzie złożyliśmy sobie życzenia świąteczne i podzieliliśmy się opłatkiem. Wczesnym rankiem poszliśmy na dworzec i pociągiem pojechaliśmy do Warszawy. Zwiedzaliśmy stolicę a następnie poszliśmy na Stadiom Narodowy. Zjeżdżaliśmy w pontonach na zjeżdżalni, ślizgaliśmy się na łyżwach. Potem poszliśmy do Centrum Nauki Kopernik i do Planetarium. Oglądaliśmy pomnik Małego Powstańca oraz widzieliśmy iluminacje świetlne na Starym Mieście. Późnym wieczorem wróciliśmy do Sikorza bardzo zmęczeni, ale zadowoleni z udanego wyjazdu.

  Patrycja Trojanowska

 • Kolędnicy 2014

    KOLĘDNICY MISYJNI 2015

   

  5 stycznia 2015 roku KOLĘDNICY MISYJNI pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci wyruszyli do rodzin w swojej parafii, by głosić Dobrą Nowinę i nieść pomoc dzieciom w Indiach.

 • Styczeń 2014

  Zbiórka styczeń 2014

  W dniach 17 – 18 stycznia odbyła się pierwsza zbiórka harcerska w nowym roku. Rozpoczęła się apelem. Potem poszliśmy na kolację a następnie na śpiewogranie i zajęcia programowe. Później na hali złożyliśmy druhowi Mariuszowi życzenia imieninowe. Następnie bawiliśmy się z zuchami. Po skończonej zabawie mieliśmy czas wolny. Gdy zrobiło się późno poszliśmy spać. To był bardzo fajny dzień. Następnego dnia obudziliśmy się około godziny 9. Przebraliśmy się i poszliśmy na śniadanko przygotowane tym razem przez zuchy. Potem wzięliśmy się za sprzątanie wyznaczonych miejsc. Później były śpiewy, a potem krąg i rozeszliśmy się do naszych domów.

  Oliwia Trojanowska

 • Młodzież Zapobiega Pożarom

    Dnia 16 stycznia odbyły się kolejne (juz XVII pod opieką p. Wioletty Skowrońskiej) szkolne eliminacje do turnieju "Mlodzież Zapobiega Pożarom" Do  eliminacji szkolnych zgłosiło się dziewięcioro uczniów naszej szkoły, którzy musieli wykazać się nielatwą wiedzą z zakresu pożarnictwa.

  Read MoreZwyciężcami zostały: Dominika Kosztowna kl. VI i Kinga Tomaszewska kl. V i tym samym będą reprezentowały szkołę w konkursie gminnym. Jak co roku, ciekawe nagrody ufundował zarząd Straży Pożarnej w Sikorzu, którego przedstawiciele w osobach druhów A. Kieszkowskiego, P. Dąbrowskiego i D. Rydzyńskiego zaszczycili swoją obecnością naszą szkołę i nadzorowali przebieg konkursu.

   

 • Kolędnicy misyjni

           29 grudnia 2013 roku uczniowie z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Misyjni Kolędnicy. Kolędnicy misyjni to dzieci należące do PDMD, które pomagają swoim rówieśnikom z krajów misyjnych. Nawiązując do pięknej, polskiej tradycji „mali misjonarze” z kolędą na ustach i ze słowami Dobrej Nowiny odwiedzali domy mieszkańców Sikorza. Tegoroczne kolędowanie przeżywaliśmy w solidarności z dziećmi z Republiki Konga, dla których udało się zebrać 380 zł.

 • Jasełka 2013

   Dnia 20 grudnia 2013 roku uczniowie z klasy III przedstawili jasełka Bożonarodzeniowe pt. „Jest taki dzień”. Mali artyści w pięknych kostiumach doskonale wcielili się w role swoich bohaterów. Z wielkim przejęciem i ogromnym zaangażowaniem przekazali wzruszające treści, wprowadzając widzów w niecodzienny, świąteczny nastrój. Zaśpiewane nastrojowe kolędy i wesołe pastorałki oraz teatralne przedstawienie religijnych treści dotyczących narodzenia Dzieciątka Jezus napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że wszyscy poczuliśmy się wyjątkowo.


Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia.

Przyjaciele szkoły

Witryna Zespołu

Przedszkole Samorządowe

Dyskusyjny Klub Książki

Mazowieckie Talenty

Dokumenty szkolne

LOP

Informacje Szkolne

ZHP

Promocja szkoły

Projekty