.

 

                Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sikorzu

                                                                                   tel. (24)2612826  email: spsikorz@wp.pl

 

 

Aktualności

Filtr
 • Święto Niepodległości 2020

  Drodzy Nauczyciele, Rodzice, Dzieci!

  Każdego roku, w dniu poprzedzającym 11 listopada, nauczyciele przy współudziale Rady Rodziców organizowali „Marsz dla Niepodległej”. Po krótkiej modlitwie, przy kościele parafialnym, wyruszaliśmy w uroczysty przemarsz ulicami Sikorza. Celem naszym był cmentarz parafialny i groby Stanisława – ojca i Wacława – syna Kuczyńskich oraz symboliczny grób Jana Jankowskiego i Jana Myślińskiego. W gronie zaproszonych gości składaliśmy uroczyście kwiaty, zapalaliśmy znicze oraz wygłaszaliśmy uroczyście apel, zakończony hymnem narodowym. Z wiadomych przyczyn w tym roku marsz się nie odbędzie. Jednak nie zwalnia Nas to z obowiązku uczczenia  pamięci  o ofiarach I Wojny Światowej oraz walczących z nawałą bolszewicką w latach 1918-1920. W ramach upamiętnienia poległych pragnę przybliżyć Wam postaci, których groby odwiedzamy na naszym cmentarzu, wzbogacając dotychczasową wiedzę o jeszcze jedną postać z naszej parafii.

  Opis znajduje się w załączniku  

   Arkadiusz Kozanecki

 • Pasowanie na przedszkolaka 2019

  Pasowanie na przedszkolaka

  ,, Dziś jest nasze pasowanie,
  Są tu nasze drogie Panie ‘’…

  Tymi słowami, najmłodsze dzieci przedszkolne, które w tym roku wstąpiły w progi naszego przedszkola, rozpoczęły uroczystość pasowania na przedszkolaka, która odbyła się dnia 29 listopada. Zaprezentowały swoje dotychczasowe umiejętności w wierszu i piosence oraz złożyły ślubowanie bycia wzorowym przedszkolakiem. Pani dyrektor dokonała pasowania każdego z nich, a rodzice zadbali o to, by ich pociechy otrzymały niespodzianki w postaci biretów, medali i słodyczy. Na koniec odbył się słodki poczęstunek.

 • # Marsz


  # Szkoła Pamięta
  „Marsz dla Niepodległej” w Sikorzu

   

  Obchody 11 listopada to w Szkole Podstawowej w Sikorzu piękna, patriotyczna tradycja. W tym roku po raz kolejny święto odzyskana niepodległości uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej placówki oraz zaproszeni goście uczcili udziałem w „Marszu dla Niepodległej”.
  Wszyscy uczestnicy spotkali się pod kościołem parafialnym w Sikorzu o godzinie 9:50. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego powitała wójta gminy Brudzeń Duży Andrzeja Dwojnycha, zastępcę wójta Marię Maraszek, kierownik Biura Obsługi Szkół Samorządowych Elżbietę Mrozowską, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Brudzeniu Dużym Jolantę Rutkowską oraz radną gminy Hannę Skierkowską.
  Wraz z księdzem Krzysztofem Szulińskim uczestnicy marszu zmówili modlitwę, następnie wszyscy przeszli ulicami Sikorza, dumnie manifestując odzyskanie przez Polskę niepodległości. Na cmentarzu parafialnym prowadzący Arkadiusz Kozanecki odczytał apel ku czci poległych walczących za wolność ojczyzny, harcerze złożyli kwiaty i zapalili znicze a uczniowie zaśpiewali hymn polski. Po marszu wszyscy spotkali się na poczęstunku zorganizowanym przez Radę Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sikorzu.

 • Koncert

         Koncert "Śladami wolności"

   

  Dnia 20 października 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Sikorzu miało miejsce podsumowanie projektu ,,Uatrakcyjnianie spotkań miedzypokoleniowych dla mieszkańców Sikorza i okolic”. Realizatorem projektu była nieformalna grupa "Razem, zdrowo, odjazdowo", złożona z nauczycieli i instruktorów ZHP. Wnioskodawcą był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sikorzu. Projekt realizowany był od 20.05.2019 do 28.10.2019 r. Celem była integracja i aktywacja lokalnej społeczności poprzez organizację kilku przedsięwzięć dla mieszkańców Sikorza i okolic. Istotną kwestią jest fakt, że w dużej mierze projekt zakładał działania na rzecz lokalnej społeczności, jakie pod okiem instruktorów harcerskich oraz nauczycieli wykonywali harcerze zgromadzeni przy 33 Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej „Dżungla” w Sikorzu.
  Młodzież harcerska zorganizowała dla mieszkańców Sikorza wieczór z programem patriotycznym „Śladami wolności…” poświęcony upamiętnieniu dążeń narodowych do uzyskania przez Polskę suwerenności, zakończonych pierwszymi częściowo wolnymi wyborami do Sejmu i całkowicie wolnymi do Senatu, których 30 rocznicę obchodzimy w tym roku.
  Koncert rozpoczął się komentarzem nawiązującym do znaczenia piosenki, która „na wojnie, czuła jak matka, dodawała otuchy i niosła nadzieję. Uczyła miłości do Ojczyzny, zagrzewała do boju i osładzała codzienne troski”. Wśród prezentowanych utworów znalazły się piosenki dedykowane Armii Krajowej, Szarym Szeregom, członkom polskiego podziemia oraz żydowskiego podziemia zamkniętego w getcie. Wśród pieśni okupacyjnych prezentowane były również piosenki satyryczne. Utwory te tworzone były pośpiesznie, na kolanie, w ogniu walki i konspiracji i dlatego też nie znać na nich literackiego retuszu.

 • Pasowanie 2018

  PASOWANIE NA PRZDSZKOLAKA


  Dzień 30 listopada pozostanie na długo w pamięci najmłodszych dzieci oraz tych, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszego przedszkola. To właśnie dla nich odbyła się najważniejsza uroczystość z udziałem Pani dyrektor, dzień pasowania na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były wiersze, piosenki i taniec. Po części artystycznej, dzieci złożyły ślubowanie by zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pani dyrektor Małgorzata Purcelewska dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania, pamiątkowe zdjęcie z wychowawcami oraz słodki upominek. Rodzice przygotowli napoje i słodycze.

 • Marsz dla Niepodległej 2018

     Marsz dla Niepodległej

  W dniu 09.11.2018 r. z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się, zorganizowany przez nauczycieli Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. Gustawa Zielińskiego w Sikorzu, Marsz dla Niepodległej. Licznie powiewały na wietrze biało-czerwone flagi i baloniki, które w uroczystym marszu ulicami Sikorza nieśli uczniowie szkoły podstawowej, przedszkolaki, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Wójt Gminy Brudzeń Duży Pan Andrzej Dwojnych, kierownik Biura Obsługi Szkół Samorządowych Pani Elżbieta Mrozowska oraz radna gminy Brudzeń Duży Pani Hanna Skierkowska oraz przedstawiciele szkoły podstawowej w Brudzeniu Dużym na czele z P. Moniką Chmielewską.

 • Happy park 2017  30.11.2017 roku przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Centrum Zabaw Happy Park w Stróżewku. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wycieczka i podróż autokarem, dlatego był to dzień pełen pozytywnych wrażeń i emocji. W sali zabaw przedszkolaki mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. malowanie twarzy, basen z kulek, wiele zjeżdżalni. Happy Park to miejsce, w którym najmłodsi aktywnie i zdrowo pożytkują pokłady nieskończonej energii, ćwiczą umiejętności manualne, jak również koordynację wzrokowo-ruchową i integrują się z rówieśnikami. Dwie godziny zabawy minęły bardzo szybko. Dzieci szczęśliwe i nieco zmęczone po tylu atrakcjach wróciły do przedszkola z nadzieją, że wkrótce ponownie odwiedzą salę zabaw.

 • Happy park 2017  30.11.2017 roku przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Centrum Zabaw Happy Park w Stróżewku. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wycieczka i podróż autokarem, dlatego był to dzień pełen pozytywnych wrażeń i emocji. W sali zabaw przedszkolaki mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. malowanie twarzy, basen z kulek, wiele zjeżdżalni. Happy Park to miejsce, w którym najmłodsi aktywnie i zdrowo pożytkują pokłady nieskończonej energii, ćwiczą umiejętności manualne, jak również koordynację wzrokowo-ruchową i integrują się z rówieśnikami. Dwie godziny zabawy minęły bardzo szybko. Dzieci szczęśliwe i nieco zmęczone po tylu atrakcjach wróciły do przedszkola z nadzieją, że wkrótce ponownie odwiedzą salę zabaw.

 • Pasowanie na przedszkolaka

  Pasowanie na Przedszkolaka


  17. 11.2017 roku odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Był to ważny dzień dla rodziców i dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Maluszki zaprezentowały publiczności piosenki i wiersze, których nauczyły się do tej pory. Następnie dzieci złożyły Ślubowanie, a Pani dyrektor Małgorzata Purcelewska dokonała aktu pasowania. Na koniec wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców pasowanych przedszkolaków.

  {gallery}ppasowanie2017{/gallery}

 • Marsz dla Niepodległej

      Marsz dla Niepodległej

   

   

  Dnia 10 listopada odbyły się szkolne obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pomysłodawami i organizatorami uroczystości byli p. Katrzyna Tomińska i p. Paweł Medrek.  Aktywny udział w obchodach wzięła również 33 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Dżungla”. Marsz rozpoczął się przy kościele parafialnym, gdzie zostały wygłoszone okolicznościowe mowy, została odmówiona modlitwa i pochód ruszył ulicami Sikorza. Na cmentarzu parafialnym odbył się Apel Poległych, a delegacje harcerzy złożyły kwiaty i zapaliły znicze na grobach lokalnych bohaterów. Następnie cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi oraz delegacjami uczniów ze szkół w Brudzeniu i Siecieniu, przeszła do szkoły gdzie został odśpiewany Hymn Państwowy. Po oficjalnym zakończeniu uroczystości, udaliśmy się na słodki posiłek serwowany przez rodziców z Rady Rodziców.

 • Dzień Pluszowego Misia

    Dzień Pluszowego Misia

  W dniu 25.11.2016r. przedszkolaki z grup: Biedroneczki, Smerfy oraz Gwiazdki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi kochanymi pluszakami. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, nauczyły się wiersza o misiu, a przy piosence „Pokochaj pluszowego misia” zatańczyły wraz ze swoimi misiowymi przyjacielami. Wszystkie dzieci obecne tego dnia w przedszkolu wykonały prace plastyczne, które ozdobiły naszą szatnię.

   

 • Pasowanie w przedszkolu

      Pasowanie na przedszkolaka

   

  Dnia 16 listopada 2016r w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka”. Dzieci z tej okazji przygotowały występ artystyczny, na którym zaprezentowały swoje umiejętności, dając tym samym dowód jak dużo już potrafią. Były wiersze, piosenki, taniec. Rodzice z uśmiechem na twarzy patrzyli na swoje pociechy i bili gromkie brawa. Po części artystycznej dzieci złożyły uroczystą przysięgę – obiecały: grzecznie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, nie płakać, nie szlochać i panie mocno kochać, być zuchami i prawdziwymi przedszkolakami. Następnie Pani Dyrektor olbrzymim ołówkiem dokonała pasowania. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom i mały upominek. Po uroczystości dzieci oraz wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

 • Spotkanie z rekonstruktorami

  Żywa lekcja historii z grupą artystyczną „Rekonstrukto”

   

  Dnia 15.11.2016r. nasza szkoła o godzinie 12.30 przeniosła się w tajemniczy sposób w czasie. A wszystko za sprawą grupy artystycznej „Rekonstrukto”, która zajmuje się przybliżaniem historii. Znaleźliśmy się przez godzinę w starożytnym Rzymie.

 • Bezpieczny i niechroniony

       B&N

  Szkoła Podstawowa w Sikorzu przystąpiła do programu profilaktycznego realizowanego w celu poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego pn. ”B&N” czyli B jak bezpieczny i N jak niechroniony uczestnik ruchu drogowego w ramach Narodowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na lata 2013 – 2020.

 • Ziórka listopad 2015

  Zbiórka listopadowa

  W dniach 20-21 listopada 2015 odbyła się zbiórka harcerska w Szkole Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Sikorzu.

                  Harcerze i zuchy o godzinie 18:00 stawili się na sali gimnastycznej. Druhna odczytała dzieciom cały plan zbiórki. Następnie przeczytała ciekawą historie o prawdziwym przyjacielu. Cała zbiórka oparta była na 4 punkcie z 10 praw harcerza czyli: „Harcerz w każdym widzi bliźniego, a za brata uważa każdego innego harcerza”. Później harcerze spędzili miło czas na grach i pląsach. Po kolacji, zuchy wykonywały zadania związane ze zdobywaniem sprawności Benedyktyn/Benedyktynka, harcerze natomiast utrwalali wiedzę z zakresu znaków patrolowych i sprawności. Młodsze zuchy poszły spać a harcerze grali na hali sportowej w piłkę.

 • Dzień Pluszowego Misia

    Dzień Pluszowego Misia

  W środę 25.11.2015r obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. W tym wyjątkowym dniu przedszkolaki przyniosły do przedszkola swojego ukochanego pluszaka. Każdy opowiadał o swoim misiu, jak on ma na imię oraz jak długo miś mu towarzyszy. Dzieci, także nauczyły się piosenki o misiu, kolorowały postacie misiów, a także wraz ze swoimi przytulankami brały udział w zabawach muzyczno – ruchowych. To był naprawdę udany dzień pełen radości.

 • Wycieczka do teatru

      Wycieczka do teatru

  Dnia 24.11.2015 r. dzieci z grupy „Biedroneczek”, „Smerfów” i „Gwiazdek” miały wycieczkę do Teatru Dramatycznego w Płocku na spektakl pt. „Kot w butach”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i zaciekawieniem obejrzały bajkę, która opowiadała historię mądrego i sprytnego kota, który sprawił, że jego biedny i mało zaradny Pan odniósł sukces. Bohaterowie wyruszają w podróż pełną przygód, a na swojej drodze spotykają wiele barwnych postaci. Porywająca muzyka i taniec dopełniały akcent przedstawienia. Wszystkie przedszkolaki wróciły do przedszkola w miłym nastroju i przekonaniu, że bycie aktorem to fantastyczna zabawa.

 • Święto Niepodległości 2015

  Święto Niepodległości

  „Dzisiaj wielka jest rocznica 11 listopada.

  Tym, co zmarli za Ojczyznę,

  hołd dziś cała Polska składa”.

 • Pasowanie na przedszkolaka

  Pasowanie na przedszkolaka

  W dniu 16.11.2015r odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Było to bardzo uroczyste i zarazem najważniejsze święto dla dzieci z naszego przedszkola. Przedszkolaki ze wszystkich grup zaprezentowały piękny program muzyczno – artystyczny. Śpiewały piosenki, recytowały wierszyki. Wszystkie dzieci stanęły na wysokości zadania. Zgromadzeni goście bili gromkie brawa. Następnie dzieci złożyły przysięgę a Pani Marzena Statkiewicz w zastępstwie za Panią Dyrektor za pomocą zaczarowanego ołówka pasowała każde dziecko na prawdziwego przedszkolaka. Na pamiątkę dzieci otrzymały Dyplom Przedszkolaka i mały upominek. Po uroczystości przedszkolaki wraz z rodzicami zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

  {gallery}pasowaniep{/gallery}

 • Gniazdo

   GNIAZDO


  W spektaklu „wydarzenia tak odległe, że niemal mitologiczne ożywają na scenie w barwnych obrazach, które dzięki zaskakującym zabiegom fabularnym, szybkiej akcji i interesującym rozwiązaniom scenograficznym rzucają nowe światło na ginące w mrokach historii prapoczątki państwowości polskiej. W Gnieździe jak w soczewce skupiona zostaje cała nasza narodowa przeszłość. Dzięki temu widać jak to, co prastare wpłynęło i nadal wpływa na sposób, w jaki dziś postrzegamy nasze narodowe dumy i słabości.”

 • Zbiórka listopadowa

  Zbiórka listopadowa

  W piątek 7 listopada odbyła się zbiórka harcerska dla klas II – VI. Na tej zbiórce jako pierwszą mieliśmy musztrę, potem gry i zabawy na hali. Przyszła do nas Marta, grała na gitarze, a my śpiewaliśmy piosenki. Uczyła też nas tańców integracyjnych. Po zawodach Druhny zorganizowały zawody ze znajomości szyfrów. Po skończeniu zawodów harcerze z klas starszych uczyli się o sprawnościach, a reszta była na hali. Potem zamieniliśmy się z zuchami, bo niektórzy chcieli iść spać, a harcerze grali w piłkę siatkową do drugiej w nocy. Najbardziej podobały mi się zawody i gra w siatkówkę. Takie spotkania to super sprawa, można się zrelaksować i spędzić miło czas. Czuwaj!

  Kacper Żółtowski

 • Z wizytą w sadzie

  Wycieczka do sadu

  Dnia 27 października 2014 r uczniowie klas I – III uczestniczyli wraz z opiekunami w wycieczce do sadu w miejscowości Bronowo Zalesie. Celem wycieczki było zaprezentowanie uczniom sposobu uprawy i pielęgnacji jabłek a także przedstawienie procesu przetwórstwa owoców. Uczniowie zostali zapoznani z różnymi gatunkami jabłek i odmianami jabłoni oraz poznali sposób w jaki pozyskuje się sok jabłkowy.

 • Lekcja historii

   

   CIEKAWA LEKCJA HISTORII

   

   W dniu 10.09.2014r. naszą szkołę odwiedził pan Piotr Pius, jeden z członków grupy rekonstrukcyjnej Pułku 4-tego Piechoty Księstwa Warszawskiego. Najpierw odbyło się krótkie spotkanie z uczniami kl. IV-VI, a następnie p. Piotr wziął udział w lekcji historii w klasie VI.

 • Teatr

  Wyjazd na sztukę "Ania z Zielonego Wzgórza"

   

   

   


Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia.

Przyjaciele szkoły

Witryna Zespołu

Przedszkole Samorządowe

Dyskusyjny Klub Książki

Mazowieckie Talenty

Dokumenty szkolne

LOP

Informacje Szkolne

ZHP

Promocja szkoły

Projekty