.

 

                Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sikorzu

                                                                                   tel. (24)2612826  email: spsikorz@wp.pl

 

 

Aktualności

Filtr
 • Rekrutacja 2021 przedszkole

  Rekrutacja do przedszkola


  Nabór na wolne miejsca w przedszkolach na rok 2020/2021 dzieci 3-6 letnich (roczniki 2014,2015,2016,2017) rozpocznie się w poniedziałek 30 marca 2020 roku, zakończy 10 kwietnia 2020 roku.

  Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest na wniosek rodzica.

  O kwalifikacji dziecka do przedszkola nie decyduje kolejność złożenia wniosku.

  Wnioski, ogólne zasady rekrutacji, nowy harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz uzupełniającym, kryteria brane pod uwagę w tegorocznym postępowaniu rekrutacyjnym dostępne są na stronie www.spsikorz.pl

  W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19, mając na uwadze bezpieczeństwo zarówno rodziców, jak i pracowników zespołu, prosimy aby
  wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek wraz z dokumentami i oświadczeniami potwierdzającymi spełnienie kryteriów rodzice składali do przedszkola niżej wymienioną drogą:

  1) pocztą elektroniczną: skanem, fotografią na skrzynkę e-mail: spsikorz@wp.pl

  a)
  w postaci zaszyfrowanej, gdzie niezbędne jest podanie hasła do odszyfrowania,
  tel.: 24 2612826, (do szyfrowania plików można użyć darmowego oprogramowania do archiwizacji 7-zip, który można pobrać ze strony www.7-zip.org.pl),

  b)
  lub bez szyfrowania, wtedy za bezpieczeństwo danych osobowych znajdujących się
  w dokumentach odpowiada osoba wysyłająca;

  2) pocztą tradycyjną na adres przedszkola: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sikorzu, Sikórz 85, 09-411 Biała, (decyduje data stempla pocztowego);

  3) faksem: 24 2612826;

  4) złożyć osobiście wrzucając do specjalnie przygotowanej skrzynki znajdującej się we wiatrołapie budynku od strony parkingu w godz. 8-15.

  Ewentualne błędy będą możliwe do poprawienia podczas weryfikacji wniosku.

  Po ustaniu zagrożenia niezwłoczne będzie dostarczenie do sekretariatu oryginałów składanych dokumentów.

  Osoby, które nie mają dostępu do Internetu mogą pobrać wnioski z placówki, druki dostępne są we wiatrołapie budynku od strony parkingu w godz. 8-15.

  Harmonogram  

 • Komunikaty


  Apel Mazowieckiej Policji o stosowanie zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży   

 • Zdalne nauczanie

  Sposób i tryb realizacji zadań

   w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sikorzu

   

 • Rekrutacja 2019/20 zapisy

  Szanowni Rodzice!

   

  W związku z zagrożeniem koronawirusem i zamknięciem placówki, rekrutacja do przedszkola zostanie przesunięta wstępnie o 2 tygodnie 30.03.20 - 10.04.20

  W przypadku ponownej zmiany terminu, informacja będzie pojawiać się na bieżąco na naszej stronie.

  Za utrudnienia przepraszamy

   

  Porwierdzenie woli   

  Wniosek o przyjecie do przedszkola      

 • Wiosna 2019

      Witaj wiosno!


  W tym roku uczniowie klas 1-3 wiosnę powitali w Koninie. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Parku Makiet Mikroskala w Centrum Rozrywki Kropka. To wspaniałe miejsce dla dużych, małych i malutkich ciekawych świata. Poprzez zabawę uczniowie poznali wiele ciekawych faktów.
  Przenieśli się w czasy dinozaurów, w kosmos, w klimaty filmowe i bajkowe. Każda z makiet to oryginalna i niezwykła kompozycja przestrzenna, przy której znaleźli najciekawsze informacje o przedstawionym temacie.
  W Kinie 6D Kapsuła Czasu przeniosła ich w wirtualny świat przeszłości i przyszłości.

 • MZP powiat

       Eliminacje powiatowe turnieju "Młodzież Zapobiega Pożarom"

  W dniu 13 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Płocku odbyły się eliminacje powiatowe XLII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. Młodzież Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach wzięło udział 30 uczestników z gmin powiatu płockiego podzielonych na poszczególne grupy wiekowe, tj. szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Patronat Honorowy nad turniejem objęli: Starosta Płocki Mariusz Bieniek oraz Prezydent Miasta Płocka - Andrzej Nowakowski. Eliminacje składy się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Po zakończeniu eliminacji pisemnych uczestnicy wraz z opiekunami przeszli do Teatru Dramatycznego na spektakl pt. „Pchła Szachrajka” przygotowany przez aktorów teatru płockiego. Po spektaklu miał miejsce etap ustny, do którego zakwalifikowało się po 3 uczestników w każdej z grup wiekowych. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało Jury pod przewodnictwem mł. bryg. Rafała Szrajbera.
  Najlepszą w I grupie wiekowej w powiecie płockim okazała się: Karolina Matlęga - uczennica klasy VI naszej szkoły. Tym samym będzie reprezentować Powiat Płocki na eliminacjach wojewódzkich które odbędą się 27 kwietnia br. w powiecie piaseczyńskim.

  Gratulujemy!

  Wioleta Skowronska

 • Dzień Słońca i Ziemi

  Międzynarodowy Dzień Słońca i Ziemi

   

    


  Międzynarodowy Dzień Słońca i Ziemi Sun-Earth Day to święto obchodzone od 2000 roku w marcu, w okresie równonocy wiosennej głównie w USA. Zostało zaproponowane przez NASA i Europejską Agencję Kosmiczną. Celem akcji jest upowszechnianie wiedzy o Słońcu i jego wpływie na Ziemię.  Uczennice klasy piątej pod okiem opiekuna koła LOP przeprowadziły krótkie zajęcia w grupach przedszkolnych. Dzieci opowiadały o Słońcu, jego wpływie na człowieka, rośliny i zwierzęta. Poznały nazwy planet, które krążą wokół Słońca. Dowiedziały się kiedy powstaje tęcza. Uczennice klasy szóstej i siódmej przeprowadziły podobne pogadanki podczas przerw lekcyjnych w klasach I – III. Najstarsi rozwiązywali krzyżówki o kosmosie. Wszyscy uczniowie otrzymali znaczki – uśmiechnięte słoneczka. Najmodniejszym kolorem tego dnia buł żółty.

 • Dzień Niedźwiedzia Polarnego

    Dzień Niedźwiedzia Polarnego

  27 lutego 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Niedźwiedzie polarne nie są gatunkiem zagrożonym wyginięciem, niestety zmniejszająca się pokrywa lodowa w Arktyce utrudnia im zakładanie stałych legowisk. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na zmiany klimatyczne zachodzące na Ziemi.

   

      Z tej okazji uczniowie przygotowali gazetkę poświęconą tym niezwykle interesującym zwierzętom.

   

     Podczas przerw lekcyjnych, pod okiem nauczycieli, uczennice klasy VII pomagały dzieciom z klas młodszych wykonać papierowe niedźwiedzie polarne techniką orgiami

 • Dzień otwarty

  Dzień Otwarty


  23 marca 2018 roku odbył się „Dzień Otwarty” dla rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola. W tym dniu wychowawcy grup zaprosili rodziców do wspólnej zabawy. Każdy rodzic mógł dokładnie zwiedzić sale przedszkolne, zobaczyć kąciki tematyczne i poznać ulubione zabawy swoich pociech.
  Później wszyscy zostali zaproszeni na salę gimnastyczną, gdzie odbyły się warsztaty plastyczne. Dzieci wraz z rodzicami tworzyli piękne plakaty na temat praw dziecka.
  Dodatkowo nasi goście musieli zmierzyć się w konkurencji, która polegała na wypiciu za jednym razem porcji soku z cytryny. Uczestnicy spisali się na medal!
  Całe przedszkole bawiło się wspaniale, a miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia. Dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie!

  {gallery}potwarty2018{/gallery}

 • Pasowanie na czytelnika 2018

   

         Pasowanie na czytelnika

  W czwartek 22 marca odbyło się, jak co roku, uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelników.W tym roku przypada 120 rocznica urodzin Jana Brzechwy. Z tej okazji  uczniowie z aktywu bibliotecznego i klasy piątej przygotowali pod kierunkiem p. Wioletty Skowrońskiej inscenizację połączoną z pokazem slajdów. Jej celem było zachęcenie dzieci do poznania niezwykłego świata baśni i bajek.

 • Wycieczka do Kłóbki

      Wycieczka do Kłóbki

  W dniu 20 marca 2018 r. w ramach obchodów powitania wiosny klasy 1, 2, 3a i 3b wybrały się na wycieczkę do skansenu w Kłóbce. Zwiedzając Kujawsko – Dobrzyński Park Etnograficzny poznaliśmy drewniane zabudowania z wyposażeniem wnętrz, tradycyjne przedmioty i narzędzia pokazujące życie codzienne rodzin chłopskich od końca XVIII wieku do lat 30. XX wieku. We dworze widzieliśmy ekspozycję dawnych wnętrz oraz wystawę biograficzno-artystyczną Marii z Wodzińskich Orpiszewskiej, narzeczonej Fryderyka Chopina. Uczestniczyliśmy w dwóch zajęciach warsztatowych:
  • Tradycyjne pożywienie na Kujawach
  Pierwsza część warsztatów odbywała się w olejarni, gdzie mogliśmy mielić ziarna, podgrzewać je i pomagać w procesie tłoczenia oleju z nasion lnu. W drugiej części wyrabialiśmy masło w kierzance i degustowaliśmy otrzymany produkt.

 • Wycieczka do Torunia

      Wycieczka do Torunia

  Wiersz o wycieczce do Torunia  


  21 marca odbyła się wycieczka do Torunia. Wszyscy zebraliśmy się o godzinie 7.45 i wyjechaliśmy. Podróż minęła dość szybko. Pierwszą atrakcją jaką zobaczyliśmy było planetarium, grupa pierwsza zwiedziła GEODIUM, a druga bazę kosmiczną. Z pewnością możemy przyznać, że była to świetna atrakcja! Lecz nasza przygoda z kosmosem na tym się nie skończyła, poszliśmy na seans „Meteoplanet’’. Na nim zwiedziliśmy każdą planetę po kolei. Było bardzo fajnie! Następnie poszliśmy na pyszny obiad. Po obiedzie udaliśmy się do Muzeum Żywego Piernika. Poczuliśmy się jak w średniowiecznym Toruniu. Upiekliśmy pierniczki, których niestety nie mogliśmy zjeść…

 • Dzień Słońca


  Dzień Słońca w Przedszkolu

   

  19 marca 2018 roku w naszym przedszkolu obchodzono Międzynarodowy Dzień Słońca. Z tej okazji zorganizowano ŻÓŁTY DZIEŃ.
  Przedszkolaki ubrały się w słoneczne ubranka, a uczennice klasy piątej pod okiem opiekuna koła LOP przygotowały krótkie warsztaty, których celem było zapoznanie najmłodszych z rolą Słońca w życiu człowieka, zwierząt i roślin.
  Dzięki zajęciom dzieci poznały także nazwy planet, które krążą wokół Słońca.

  {gallery}pslonce2018{/gallery}

 • Obchody stulecia odzyskania niepodległości

       Uroczystość stulecia odzyskania niepodległości 

  Obchodzimy w tym roku wyjątkowe dla naszego narodu święto stulecia odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską. Jest to czas wyrażania radości i dumy z odrodzenia państwa, a zarazem pogłębionej refleksji nad genezą, przebiegiem i skutkami wydarzeń 1918r.
  Pragnąc włączyć się aktywnie w manifestowanie miłości do Ojczyzny i przywracanie pamięci o jej wspaniałej przeszłości, a nierzadko także przypominanie zasług miejscowych bohaterów tamtych dni, 2 marca 2018r Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sikorzu zorganizował otwartą uroczystość poświęconą takim wartościom. Działania szkoły zostały wsparte przez Andrzeja Dwojnycha wójta Gminy Brudzeń Duży oraz Jolantę Rutkowską kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Brudzeniu Dużym. Odpowiedzialną za harmonogram, przygotowanie i prowadzenie była Pani Katarzyna Tomińska.

 • Elektrośmieci

 • Powitanie wiosny

       Powitanie wiosny

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sikorzu zmęczeni zimą postanowili się z nią ostatecznie pożegnać. Jak co roku, w ślad wieloletniej tradycji, młodsze dzieci zrobiły marzanny. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem pracowali nad wykonaniem swoich kukieł. Pierwszaki zrobiły cyber-marzannę, klasa 2a modelkę, klasa 2b sportsmenkę, a klasa 3 marzannę ludową.
  Z przepięknymi, kolorowymi kukłami dzieci wyruszyły na teren boiska szkoły, gdzie odbyła się sesja zdjęciowa. Komisja konkursowa miała problem z wyborem tej najładniejszej, ponieważ wszystkie były oryginalne i wyjątkowe. Jury uznało, że wszystkie zasługują na pierwsze miejsce. Na zakończenie wiosennej imprezy dzieci upiekły przy ognisku pyszne kiełbaski. W ramach obchodów powitania wiosny odbył się również występ aktorów z teatru MASKA z Krakowa prezentujący ,, Bajkę o tolerancji”.

 • Pierwszy dzień wiosny

        Pierwszy dzień wiosny

  W dniu 21.03.2017r w naszym przedszkolu obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Aby uczcić to święto, tego dnia wszystkie dzieci wraz z paniami przyszły do przedszkola ubrane na zielono. Dzieci brały udział w zajęciach dotyczących obchodu Dnia Wiosny, zabawach integracyjnych, zabawach ruchowych oraz wykonywały prace plastyczne. Odwiedziły również uczniów ze szkoły, którzy pokazywali przedszkolakom własnoręcznie zrobione Marzanny.

 • Dzień Kobiet 2017

  Dzień Kobiet

  Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i tych małych. W tym ważnym dniu chłopcy złożyli najserdeczniejsze życzenia, odśpiewali „Sto lat” i wręczyli  paniom oraz dziewczynkom upominki zakupione przez Radę Rodziców. Następnie wszyscy razem spotkaliśmy się na dużej sali, gdzie odbyła się dyskoteka. Przygotowany również został dla wszystkich dzieci słodki poczęstunek.

 • Apel

     Apel z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

   

  1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Aby upamiętnić to wydarzenie drużyna harcerska przygotowała apel dla uczniów Szkoły Podstawowej w Sikorzu. Żołnierze Niezłomni, przez lata pomijani, odżyli w świadomości młodego pokolenia. Przywołano pamięć m. in. Witolda Pileckiego, Hieronima Dekutowskiego „Zapory”, Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” czy Danuty Siedzikówny „Inki”. Przypomniano o tamtych zbrodniczych czasach i ludziach, którzy tak jak my chcieli żyć w wolnej Polsce.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        hm. Mariusz Łakomski

  Drużynowy 33WDH

 • Zielony Dzień

        Zielony Dzień

  Dnia 21.03.2016r w naszym przedszkolu zorganizowany został „Zielony Dzień” z okazji obchodów Pierwszego Dnia Wiosny. W tym dniu wszystkie dzieci wraz z Paniami przyszły do przedszkola ubrane na zielono. Było wesoło i kolorowo. Dzieci brały udział w pogadance dotyczącej tego święta, zabawach integracyjnych oraz zabawach muzyczno – ruchowych. Wszystkim ten dzień sprawił wiele radości i zadowolenia.

 • Młodzież Zapobiega Pożarom 2016

  Turniej Młodzież Zapobiega Pożarom

   

   

   

    W środę 9 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Płocku  odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Na tym szczeblu konkursu rywalizowali reprezentanci gmin powiatu płockiego w trzech kategoriach - szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Gminę Brudzeń Duży w kategorii szkół podstawowych reprezentowała uczennica naszej szkoły - Rosita Ali, z klasy VI. Uczestnicy rozwiązywali test pisemny, który wyłonił finalistów. W tym gronie znalazła się Rosita, która po wyrównanej walce ostatecznie zajęłą drugie miejsce, przegrywając tylko jednym punktem ze zwyciężcą. W nagrodę otrzymała dyplom i atrakcyjną nagrodę rzeczową.

    Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, w których uczestniczy nasza szkoła. Opiekę merytoryczną nad przygotowaniami do konkursu sprawowała Wioletta Skowrońska.

   

   

     

   

  Gratulujemy sukcesu!

 • Dzień Kobiet

       Dzień Kobiet

  Dnia 08.03.2016r wszystkie dziewczynki z naszego przedszkola obchodziły swoje święto – Dzień Kobiet. W tym wyjątkowym dniu chłopcy odśpiewali Sto Lat dla dziewczynek, złożyli najserdeczniejsze życzenia i wręczyli upominki. Rodzice z okazji tego święta przygotowali słodki poczęstunek.

 • Zbiórka marzec 2014

  Zbiórka marzec 2014

       Dnia 07.03.2014 o godzinie 17:30 rozpoczęła się zbiórka harcerska. Na dobry początek weszliśmy na halę i graliśmy w „nogę” Potem przeprowadziłem zabawę dla zuchów, ponieważ to jedno z zadań, które muszę wykonać, aby zostać harcerzem. Było sporo śmiechu i dobrej zabawy. Po kolacji druhna Wiola uczyła nas różnych rzeczy potrzebnych harcerzowi, na przykład: szyfrowania, stopni harcerskich i… drzewa harcerskiego. (jeśli chcecie wiedzieć co to znaczy zapiszcie się do nas). Około godziny 22:30 opuściły nas zuchy a potem niestety Kuba i Dawid. Gdy szedłem myć się i spać druh dał mi cukierka ciągutka i w ten oto sposób pomógł mi się pozbyć zęba.

  Mój cytat ”druhu mamy problem”. Drugiego dnia sprzątnęliśmy i poszliśmy do swoich domów. To była fajna zbiórka.          

  Wiktor Skonieczny

 • Ferie 2014

  Zbiórka feryjna 2014

   

  25 lutego 2014r zebraliśmy się z grupą dziewięcioosobową przed szkołą, aby autobusem pojechać do Płocka na dwudniowy wyjazd. Gdy dojechaliśmy do Płocka, poszliśmy na kwaterę do stanicy harcerskiej. Tam się rozpakowaliśmy i stamtąd poszliśmy na pizze (była pyszna) i na plac zabaw. Potem udaliśmy się do kina na ,,Rodzinka nie z tej ziemi''. Była to fajna i śmieszna kreskówka, na której wszyscy się uśmialiśmy. Po kinie poszliśmy na lodowisko i tam spędziliśmy godzinę jeżdżąc na łyżwach. Potem poszliśmy na kwaterę, zjedliśmy kolację, pograliśmy w różne gry, zrobiliśmy krąg i poszliśmy spać. Następnego dnia znów szaleliśmy na lodowisku i stamtąd poszliśmy na kręgle. Po południu byliśmy w MCDonalds tam najedliśmy się do syta.

   Ten wyjazd mi się podobał i czekam z utęsknieniem na następny.

  Kacper Żółtowski

   

 • DMB Łęg

  Dzień Myśli Braterskiej

  w Łęgu

   


Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia.

Przyjaciele szkoły

Witryna Zespołu

Przedszkole Samorządowe

Dyskusyjny Klub Książki

Mazowieckie Talenty

Dokumenty szkolne

LOP

Informacje Szkolne

ZHP

Promocja szkoły

Projekty