.

 

                Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sikorzu

                                                                                   tel. (24)2612826  email: spsikorz@wp.pl

 

 

Aktualności

Filtr
 • Galeria klasa 2

  Zdalne nauczanie

  Galeria prac plastycznych uczniów klasy drugiej

   

  {gallery}galeriakl2{/gallery}

 • pomoc

  Szanowni Rodzice!


  Informujemy, że wszystkie dzieci, poza jednym, którego rodzica poinformowaliśmy telefonicznie, zostały zakwalifikowane do przedszkola na rok szkolny 2020/21. Szczegółowa lista wywieszona jest na drzwiach budynku szkolnego.

  Dla rodziców dzieci nowoprzyjęcych (które jeszcze nie uczęszczały do naszego przedszkola) jest to pierwszy etap rekrutacji. Czekamy teraz na dostarczenie wypełnionych kart potwierdzenia woli przyjęcia do Przedszkola Samorządowego w Sikorzu. Jest to niezbędny warunek przyjęcia dziecka do naszej placówki. Można to zrobić poprzez wypełnienie osobiście karty i wrzucenie jej do specjalnej skrzynki podawczej znajdującej się we wiatrołapie wejścia do budynku szkolnego od strony parkingu w godz. 8.00-15.00. Można też na razie wydrukować formularz karty dostępnej na stronie szkoły, zrobić skan i przesłać do nas na adres mailowy (spsikorz@wp.pl), a oryginał dostarczyć w późniejszym terminie. Deklaracje takie musimy otrzymać miedzy 24 a 30 kwietnia 2020r. Taką datę także należy wpisać przy wypełnianiu formularza.

 • Turniej pożarniczy

                               Turniej pozarniczy - etap wojewódzki

  27 maja w sobotę razem z panią Wioletą Skowronską pojechałyśmy na turniej pożarniczy „Młodzież Zapobiega Pożarom” etapu wojewódzkiego w Mrokowie.. Najpierw było uroczyste rozpoczęcie i część pisemna, po której pojechaliśmy do zakładu „Alnor”, gdzie mogliśmy zobaczyć jak się produkuje systemy wentylacyjne. Następnie dotarliśmy do wielkiego Chińskiego Centrum Handlowego, gdzie Chińczycy poczęstowali nas sajgonkami. Potem wróciliśmy do Mrokowa na obiad i część ustną. Cały konkurs zakończył się ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród najlepszym


   Karolina Matlęga

   

   

 • IPN

    Instytut Pamięci Narodowej z wizytą w naszej szkole.

  Dnia 25 kwietnia gościem naszej szkoły była pani Ewa Dyngosz z warszawskiego Instytutu Pamięci Narodowej. Nasz gość poprowadził niezwykle ciekawą lekcję historii dla uczniów klasy 5 i 6. Tematem spotkania były lata pierwszej wojny światowej przedstawione z perspektywy nastoletniego chłopca. Uczniowie dowiedzieli się, jaką trudną drogę Polacy pokonali aby po 123 latach niewoli odzyskać niepodległość. Bardzo aktywnie uczestniczyli w lekcji, co zostało zauważone przez panią Ewę Dyngosz, która pochwaliła dzieci i przekazała drobne upominki dla dzieci.


  Katarzyna Tomińska

 • Dzień Ziemi 2018

     Obchody Dnia Ziemi

  W dniu 23 kwietnia w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Ziemi pod hasłem „Formy ochrony przyrody”. Imprezę poprowadzili uczniowie klasy siódmej pod kierunkiem opiekunów szkolnego koła LOP pani Aldony Duchewicz i Elwiry Araucz. Było edukacyjnie, wesoło i sportowo. Każdy miał okazję wziąć udział w przygotowanych zadaniach, dostosowanych do możliwości grup wiekowych. Uczniowie sprawdzali swoja wiedzę między innymi z zakresu znajomości symboli parków narodowych, czy budowy i upodobań żywieniowych bobra europejskiego. Były wyścigi, „memory” i sudoku. Klasa siódma przybliżyła wszystkim ciekawe fakty historyczne dotyczące ochrony przyrody za czasów królów Polski: Bolesława Chrobrego i Władysława Jagiełły.

 • Spotkanie autorskie

   Spotkanie autorskie

  Dnia 23.04.2018r. odbyło się spotkanie autorskie z Arkadiuszem Kozaneckim autorem drugiej już książki pt. ,, 100 Lat Kościoła Pod Wezwanie Trójcy Przenajświętszej w Sikorzu 1920 - 2020". Spotkanie było nietypowe, ponieważ uczniowie z kl. V-VII ze Szkoły Podstawowej w Sikorzu wraz z Arkadiuszem Kozaneckim wyszli w plener, poznali historię kościoła oraz starego cmentarza. Spotkanie było bardzo interesujące, ciekawe i pouczające. Uświadomiło nam, jak mało wiemy o miejscowości, lokalnych zabytkach, obiektach, które mijamy każdego dnia. Miła atmosfera i ilość przekazanych informacji rozbudziła naszą ciekawość i z niecierpliwością będziemy czekać na kolejne lekcje historii w plenerze.

 • Dzieci Płocka

    Występ Dzieci Płocka

  W dniu 6 kwietnia w naszej szkole gościliśmy Harcerski Zespół Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”. Zespół wystąpił z koncertem z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości łącząc w swoim programie tańce i pieśni ludowe z tradycjami patriotycznymi. Za organizację imprezy odpowiedzialna była pani Ewa Komorniczak we współpracy z panem Bogusławem Tomczakiem i Pawłem Mędrkiem.

 • Pasowanie 2017

    Pasowanie na czytelnika

  We wtorek 4 kwietnia odbyło się, jak co roku, uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelników. Uczniowie z aktywu bibliotecznego oraz klasy czwartej i szóstej przygotowali pod kierunkiem p. Wioletty Skowrońskiej inscenizację połączoną z pokazem slajdów. Jej celem było zachęcenie dzieci do poznania niezwykłego świata baśni i bajek.

 • BRD 2016

  Powiatowy turniej BRD

   brd1

  Dnia 22 kwietnia pojechaliśmy na turniej  Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego do Zespołu Szkół nr 1 w Płocku w składzie: Oliwia i Natalia Matlęga, Kacper Żółtowski oraz Rafał Przybylski. Kiedy wszyscy uczestnicy byli na miejscu, pisaliśmy testy z zakresu wiedzy o ruchu drogowym. Pierwszy polegał na wybraniu jednej z trzech odpowiedzi. Drugim testem były krzyżówki. Później jeździliśmy na rowerze po torze przeszkód.

 • Chrzest

     Rocznica Chrztu Polski

   

  Dnia 14 kwietnia wzieliśmy udział w akcji "1050 lat Chrztu Polski, 1050 minut czytania w Książnicy Płockiej". Filia Biblioteki Gminnej w Sikorzu wraz z Biblioteką Szkolną podjęły wspólną inicjatywę czytania symultanicznego fragmentów tekstów historycznych dotyczących Chrztu Polski i jego znaczenia dla naszych dziejów.

 • Pasowanie2016

   

  Uroczyste pasowanie na czytelnika

  W poniedziałek 11 kwietnia odbyło się, jak co roku, uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Uczniowie z aktywu bibliotecznego i klasy szóstej przygotowali pod kierunkiem p. Wioletty Skowrońskiej inscenizację połączoną z pokazem slajdów. Jej celem było zachęcenie dzieci do poznania niezwykłego świata baśni i bajek.

 • Klasa VI w Hermanie

               DZIEŃ KOBIET W HERMANIE

   

       Dnia 4 marca klasa szósta odwiedziła luksusowy hotel Herman, z okazji Dnia Kobiet. Wyruszyliśmy z Sikorza do Płocka siedemnastką o godzinie w pół do jedenastej. Po półgodzinnej drodze byliśmy na miejscu.   

                                                                

 • Dzień Ziemi 2015

  Dzień Ziemi 2015

              Szkolne koło LOP pod opieką pań: Elwiry Koprowicz i Aldony Duchewicz przygotowały w dniach 22 i 23 kwietnia obchody Dnia Ziemi. W tym roku hasłem przewodnim było „Na polu”.

       Naszej akcji towarzyszyły liczne konkursy i zabawy. Pierwszym etapem był konkurs plastyczny zgodny z hasłem przewodnim. Jury w składzie: Hanna Skierkowska i Katarzyna Nowakowska oceniło około 80 prac i wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

   

 • palma

       Najpiękniejsze palmy

  Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V edycji regionalnego konkursu na najpiękniejszą PALMĘ WIELKANOCNĄ, którego organizatorem była p. Edyta Kołodziejska. Celem konkursu jest: propagowanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi, pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej, upowszechnienie wśród dzieci zwyczaju robienia palm oraz promocja talentów plastycznych.

 • talent

  Ja mam talent

  Dnia 20.11.2013r. w naszym przedszkolu odbył się KONKURS TALENTÓW. Chętne dzieci miały okazję zaprezentować swoje wyjątkowe umiejętności przed rodzicami, panią Dyrektor, przedszkolnym Jury oraz wszystkimi przedszkolakami. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły oraz dokonywały różnych eksperymentów. Jury miało nie lada wyzwanie, by wyłonić zwycięzców, ponieważ wszystkie prezentacje były bardzo ciekawe. Spotkanie zakończyło się rozdaniem przez panią dyrektor Małgorzatę Purcelewską dyplomów i upominków.

 • pasowanie

  Pasowania nadszedł czas

  Dnia 15.11.2013r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”. Podczas uroczystości dzieci z wszystkich grup zaprezentowały swoje umiejętności. Przygotowały na tą okazję wierszyki i piosenki. Po części artystycznej dzieci wygłosiły tekst przysięgi, a następnie pani dyrektor Małgorzata Purcelewska dużym ołówkiem dokonała aktu pasowania. Każde dziecko otrzymało drobny upominek oraz dyplom oznaczający przynależność do grona przedszkolaków. Po części oficjalnej rodzice wraz z dziećmi zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Było to spotkanie pełne radości i uśmiechu.

 • Pasowanie

  Uroczyste pasowanie na czytelnika

   

    W piątek 28 marca odbyło się, jak co roku, uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelników. Uczniowie z aktywu bibliotecznego i klasy szóstej przygotowali pod kierunkiem p. Wioletty Skowrońskiej inscenizację połączoną z pokazem slajdów. Jej celem było zachęcenie dzieci do poznania niezwykłego świata baśni i bajek.

 • Teatr

  Coś dla duszy i ciała...

  Odwiedziliśmy Teatr Dramatyczny w Płocku. Z dużym zainteresowaniem oglądaliśmy przygody niesfornego chłopca wystruganego z drewna. Targały nami różne emocje – od radości po smutek. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Już planujemy następną teatralną przygodę, tym razem czeka na nas Kot w butach…

 • Happy Park

  Wyjazd do Happy Parku

  Co najmniej dwa razy do roku organizujemy wyjazd do Happy Parku w Stróżewku k. Płocka, podczas którego dzieci mają stworzone warunki do wspólnej i zgodnej zabawy. Ponadto rozwijają umiejętności społeczne m.in. relacje z innymi dziećmi i dorosłymi oraz poznają zasady bezpiecznego zachowania się w środkach komunikacji i w miejscach użyteczności publicznej.

 • Dino Park

  Dino Park

  Na dworze coraz cieplej i nie chcemy siedzieć w przedszkolnej sali. Wspólnymi siłami zorganizowaliśmy więc wyjazd do Dino Parku w Solcu Kujawskim. Poznaliśmy nazwy dinozaurów, ich zwyczaje, środowisko życia; zjedliśmy pyszny obiad i pobiegliśmy na warsztaty artystyczne, podczas których każdy ulepił dla siebie pamiątkową figurkę dinozaura. Pod koniec wyjazdu nasze Panie pozwoliły nam pobawić się na ogromnym placu zabaw.

 • Dzień Chłopaka

  Dzień Chłopaka

  30 września wszyscy chłopcy z naszego przedszkola obchodzili swoje święto – Dzień Chłopaka. Tego dnia w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać księżniczki, pszczółki, motylki, biedroneczki, piratów, spidermana, lwa, rycerza i wiele innych postaci. Dziewczynki wraz z panią odśpiewały chłopcom STO LAT oraz wręczyły drobne upominki. Podczas wspólnych zabaw przy muzyce towarzyszył nam dobry humor i radosny nastrój. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

   

 • Bal karnawałowy

  Tańce, hulanki…

  W karnawale same bale… podążając za tym hasłem i w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy Bal Przebierańca. Tańcom i zabawom nie było końca. Tak się zmęczyliśmy, że marzyliśmy już tylko o naszych łóżeczkach.


Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia.

Przyjaciele szkoły

Witryna Zespołu

Przedszkole Samorządowe

Dyskusyjny Klub Książki

Mazowieckie Talenty

Dokumenty szkolne

LOP

Informacje Szkolne

ZHP

Promocja szkoły

Projekty