.

 

                Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sikorzu

                                                                                   tel. (24)2612826  email: spsikorz@wp.pl

 

 

Aktualności

Filtr
 • Koronawirus

  Procedury postępowania w czasie pandemii

    Procedura bezpieczeństwa na czas pandemii

    Procedura dezynfekcji sal i łazienek na czas pandemii

    Procedura postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia covid-19 u ucznia

    Procedura przyprowadzania i odbioru dziecka na czas pandemii

    Procedura wydawania posiłków

    Procedura komunikowania na drodze nauczyciel a dyrektor nauczyciel a rodzic na czas pandemii

    Informacja dla rodziców

    Procedura bezpieczeństwa zaj. rewalidacyjne

    Procedura przyprowadzania, odbioru zaj. rewalidacyjne

    Procedury I - III

    Procedury konsultacje

    Zasady funkcjonowania biblioteki szkolnej

   

 • Rekrutacja kl. 1

  Rekrutacja do klasy pierwszej

  Szczegółowy harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i w postępowaniu uzupełniającym do klas pierwszych

   

   

  Wnioski do pobrania                   

 • Rymowanki

  Zdalne nauczanie w oczach uczniów

  Rymowanki uczestników zajęć korekcyjno- kompensacyjnych

   

  Moja zdalna szkoła jest kochana,
  myślę o niej już od rana.
  Wczoraj długo się uczyłem,
  a dziś piątkę zarobiłem.


  Mam już dosyć komputerów!
  Chce lekcji i spacerów.
  Mama już się spina,
  bo lekcja online się zaczyna.  Messengera użyjemy
  wiadomości swe wyślemy
  Nauczyciel już się spina.
  Jaka będzie dziś nowina?  Zdalne nauczanie, to czasu zabieranie
  Wolę chodzić do szkoły, bo wtedy jestem wesoły.  Od długiego czasu siedzę w domu.
  Wyjść nie mogę wcale,
  bo naukę zdalną mamy
  i czas na nią poświęcamy.  Lepsze zdalne nauczanie,
  niż bezczynne leniuchowanie.  Przez nakazy i zakazy prędko nie wrócimy do swej klasy.
  A więc zdalne nauczanie to jest dobre rozwiązanie.

 • Wiosna

    "Witaj wiosno w mym ogrodzie, w moim domu"

  według uczestników zajęć świetlicowych

   

  {gallery}marta2{/gallery}

 • Świetlica

  Uczestnicy zajęć świetlicowych również apelują:

  "ZOSTAŃ W DOMU"

   

  {gallery}marta1{/gallery}

 • Dzień flagi

   

   Akcja #mojaflaga – włączmy się!


  Ambasadorami tej inicjatywy są wszyscy, którzy chcą włączyć się we wspólne świętowanie i wywieszają biało-czerwoną flagę podczas świąt państwowych oraz w ważnych momentach swojego życia.
  Zachęcamy do sfotografowania swojej flagi i podzielenia się zdjęciem w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga.


  Flaga Polski w naszych oknach


  Aby wziąć udział w akcji wystarczy wywiesić biało-czerwoną flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy. Pozostając w domach, aktywnie możemy włączyć się w świętowanie. Wystarczy zrobić zdjęcie wywieszonej flagi i udostępnić je w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga. Pokażmy jak świętujemy razem!
  Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza wszystkich Polaków i przyjaciół Polski do wywieszania flagi nie tylko 2 maja, ale przez cały weekend majowy oraz dla uczczenia ważnych rocznic.
  Flaga Rzeczypospolitej Polskiej składa się z dwóch poziomych pasów równej szerokości, białego u góry i czerwonego u dołu, w proporcjach 5:8. Powszechny zwyczaj umieszczania napisów i rysunków przez kibiców obserwujących zawody sportowe jest dopuszczalny wyłącznie na barwach narodowych. Te ostatnie nie mają określonych proporcji.
  Istnieje wiele form eksponowania barw narodowych np. przez noszenie ich w postaci biało-czerwonej kokardy narodowej w klapie płaszcza, marynarki lub żakietu. Na terenie RP flaga państwowa ma zawsze pierwszeństwo przed innymi flagami.
  Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

 • Przerwa na czytane

     Akcja "Przerwa na czytanie"

  Dnia 14 maja nasza szkoła przystapiła do akcji "Przerwa na czytanie", którą zorganizowały i przeprowadziły panie Wioletta Skowrońska - opiekun biblioteki szkolnej oraz Katarzyna Nowakowska -  bibliotekarz Filii Gminnej Biblioteki w Brudzeniu.  Uczniowie z klas I - VIII czytali podczas przerw lekcyjnych róznorodne pozycje książkowe. Większość uczniów przyniosła ulubione książki ze swoich domowych biblioteczek, pozostali wypożyczyli je w bibliotece szkolnej. Najmłodszym dzieciom książki czytaly dziewczęta z Aktywu Bibliotecznego. Do akcji przystąpili także pracownicy szkoły. Hole szkolne pełne zazwyczaj rozkrzyczanej i rozbieganej dziatwy, stały się wówczas oazą spokoju. Każda klasa miała wyznaczone miejsce na korytarzu szkolnym, gdzie mogła w spokoju oddać się czytaniu ulubionych pozycji książkowych.

 • Pasowanie 2019

        Pasowanie na czytelnika

  W środę 8 maja odbyło się, jak co roku, uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelników. Uczniowie z aktywu bibliotecznego i klasy szóstej przygotowali pod kierunkiem p. Wioletty Skowrońskiej inscenizację połączoną z pokazem slajdów. Jej celem było zachęcenie dzieci do poznania niezwykłego świata baśni i bajek.

  Uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książęk. Następnie korzystając z tablicy interaktywnej, dzieci w ciekawy sposob utrwalali swoją wiedzę na temat poznanych utworów.

 • Planetarium 2019

       Galaktyczna przygoda


  26 kwietnia do naszej szkoły zawitało Mobilne Planetarium "Syriusz". To nowoczesna forma nauczania i popularyzacji wiedzy. Dzięki cyfrowemu planetarium multimedialnemu, uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, aby odbyć podróż w najdalsze zakątki kosmosu, poprzez animowany pokaz wewnątrz nadmuchiwanej kopuły, co dawało wrażenie jakby było się w samym centrum wydarzeń. Dzięki prelekcji na żywo i dyskusji z prowadzącym, który jest prawdziwym pasjonatem, uczniowie mogli zgłębić to, co do tej pory wydawało im się nieosiągalne i niezrozumiałe, a nurtujące ich pytania nie pozostały bez odpowiedzi. To była wspaniała lekcja , która oprócz wiedzy dostarczyła wszystkim niesamowitych i niezapomnianych przeżyć.


  Ewa Engler

 • Festiwal 2018

          Festiwal piosenki

   

  Pięknym krakowiakiem w wykonaniu uczniów klasy I rozpoczęliśmy 29.05.2018 r.
  XIX Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej pod hasłem: "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna" w dwóch kategoriach wiekowych: 0 - I oraz II - III. Wszystkie dzieci, które przybyły do nas, nie tylko ze szkół i przedszkoli z terenu gminy Brudzeń Duży, ale również z Maszewa oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Płocka, zaprezentowały swój talent wokalny śpiewając piękne piosenki o Polsce - naszej Ojczyźnie.

 • Święto Konstytucji 2018

         Święto Konstytucji 3 Maja


  Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja obchodzone było w naszej szkole w sposób szczególny. Uczniowie klasy VI samodzielnie przygotowali i poprowadzili dla wszystkich uczniów lekcję otwartą. Zajęcia dostosowane były do grup wiekowych i poprowadzone w ciekawy sposób.


  Katarzyna Tomińska

 • Konkurs plastyczny

  Konkurs plastyczny z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości

   

  W kwietniu br. roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Sikorzu wzięli udział w konkursie plastycznym pt.:,,NA STRAŻY NIEPODLEGŁEJ 1918-2018 – OCHOTNICZE STRAŻE POŻARNE W SŁUŻBIE POLSCE” organizowanym przez: Posła na Sejm RP Marka Opiołę, Wójta Gminy Brudzeń Duży Andrzeja Dwojnycha, Kierownik GBP w Brudzeniu Dużym Jolantę Rutkowską.
  Jury konkursu w składzie: prof. Irena Dżurkowa - historyk sztuki z Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu, Marek Opioła - Poseł na Sejm, Jolanta Rutkowska - kier. GBP w Budzeniu Dużym po obejrzeniu 110 prac konkursowych, postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia dla naszych uczniów.

  W kategorii I:
  Zuzanna Sułek – klasa 2 – miejsce II
  Wiktoria Radomska – klasa 2 –miejsce III
  Zuzanna Skrocka - klasa 3 – miejsce I
  Marta Przybylska - klasa 3 – miejsce II
  W kategorii II:
  Julia Trojanowska – klasa 4 – miejsce II
  Oskar Cegliński – klasa 5 – wyróżnienie

  Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe. Organizatorzy i członkowie jury gratulują wszystkim uczestnikom konkursu i dziękują za udział.


  Katarzyna Tomińska

 • Festiwal 2017

  PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO

     Pod takim hasłem 30 maja 2017 roku odbyła się w naszej szkole XVIII edycja Międzyszkolnego konkursu piosenki dziecięcej w dwóch kategoriach wiekowych:
  6 latki – kl. I oraz kl. II – III. Jury oceniło 22 uczestników i wyłoniło 6 zwycięzców, którzy otrzymali przepiękne statuetki.

 • Zbiórka kwiecień 2017

  Zbiórka kwietniowa

  Dnia 21 kwietnia 2017 roku odbyła się zbiórka, w której udział wzięły zuchy i harcerze z 33 WDH „Dżungla”. W godzinach 17:00- 18:00 część zuchów wraz z harcerzami uczestniczyła w zabawie na skałce wspinaczkowej w Orlen Arenie. Pozostałe zuchy wybrały się do lasu w poszukiwaniu przygód. Czekała na nich tam niespodzianka w postaci lekcji strzelania do celu z wiatrówki, pod czujnym okiem Dariusza Rydzyńskiego – przyjaciela drużyny.

 • Dzień Ziemi 2017

        Obchody Dnia Ziemi

  Dnia 21 kwietnia w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Ziemi pod hasłem „ Śmieci segregujemy, dobre życie promujemy”.
  Było edukacyjnie, sportowo i wesoło. Każdy miał okazję wziąć udział w przygotowanych zadaniach, dostosowanych do możliwości grup wiekowych. A były to:
  - segregowanie śmieci do odpowiednich pojemników,
  - rozwiazywanie krzyżówki,
  - eliminatka wyrazowa,
  - rebusy ekologiczne,
  - bieg z rozłożoną na piersiach gazetą.

 • Astrobaza

         Pierwszaki w Astrobazie

  23 maja 2016 roku, uczniowie klas 1a i 1b odbyli fascynującą  „podróż w Kosmos”. Było to możliwe dzięki wizycie w Astrobazie w Dobrzyniu nad Wisłą.

   To ich pierwsza wizyta w takim miejscu. Uczniowie poznali budowę teleskopu, a patrząc przez okular zobaczyli odwrócony obraz budynków i przedmiotów znajdujących się na przeciwległym brzegu Wisły. Z prezentacji multimedialnych poznali budowę Układu Słonecznego i wiele ciekawostek o planetach i gwiazdach. Własnoręcznie wykonali zegar słoneczny i poznali zasadę jego działania, ale przede wszystkim mieli możliwość bezpośredniej obserwacji Słońca, a dzięki temu, że pięknie w tym dniu świeciło również plamy na Słońcu.

 • Kurs zastępowych

  Kurs zastępowych i przybocznych

   

  Podczas kursu dowiedziałam/-em się:

   

  Zastępowy i przyboczny to stopnie funkcyjne w drużynie (Michał Ziemkiewicz, 36 DSH w Miszewie).

  Tylko 20% (ze składek) zostaje w drużynie (Karolina Sielska33 WDH Dżugla w Sikorzu).

  Nie należy dodawać zbyt dużo przypraw do mięsa (Marta Biernat, 33 WDH Dżugla w Sikorzu).

  Prawidłowe przygotowanie i odpowiednia wiedza są niezbędne do prowadzenia zbiórek (Patrycja Chrząszczewska, 58 GDH Invictum w Gąbinie).

       Wędrownicy zdobywają pole służby (Marysia Staniszewska, 99 DSH Chaos w Bodzanowie).

 • Konkurs literacki

  Powiatowy Konkurs Literacki „Piszę książkę”

   

  20 marca 2015r. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Płocku odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Powiatowego Konkursu Literackiego „Piszę książkę”. Honorowy patronat nad konkursem sprawowała Książnica Płocka. XIII edycja konkursu przebiegała pod hasłem „ Niby zwykła okolica, a zachwyca”. W konkursie udział wzięły trzy uczennice naszej szkoły: Julia Filińska, Agnieszka Amrozy i Kinga Tomaszewska. Julia Filińska napisała zbiór opowiadań pod tytułem „Cztery pory roku-moje marzenia”i wywalczyła II miejsce, Kinga Tomaszewska książką „Wymarzony kapelusz Barbary” zdobyła wyróżnienie oraz nagrodę za najlepszą szatę graficzną.

   

  Gratulujemy!!!

   

  Katarzyna Skonieczna

 • BRD 2015

  Konkurs BRD

  Dnia 11 maja odbył się Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Płocku na szczeblu powiatowym. Naszą szkołę pod opieką p. Wioletty Skowrońskiej reprezentowała drużyna w składzie: Kinga Tomaszewska kl. VI, Oliwia Matlęga kl. V, Dawid Rydzyński kl. VI, Kacper Żółtowski kl. V. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się wiedzą z zakresu ruchu drogowego, umiejętnością rozwiązywania krzyżówek drogowych. Dość trudnym zadaniem było także sprawne pokonanie rowerem toru przeszkód. Uczestniczyło 13 drużyn ze szkół naszego powiatu. Po podsumowaniu punktów okazało się, że nasza drużyna zajęła 5 miejsce natomiast Kinga Tomaszewska indywidualnie zajęła miejsce I.

                                Gratulujemy sukcesu!

 • kwiecien maj

  Zbiórka kwietniowo-majowa

  Dnia 30.04.20 14r. o godz. 18.00 rozpoczęła się zbiórka harcerska. Gdy wszyscy się zebraliśmy poszliśmy za szkołę, gdzie graliśmy w klucha. Po dobrej zabawie Dawid J. przeprowadził musztrę. Następnie poszliśmy do stołówki, gdzie wspólnie śpiewaliśmy harcerskie piosenki, a także uczyliśmy się nowych okrzyków. Gdy skończyliśmy, niestety opuścił nas Dawid J. Było nam żal z tego powodu. Chwilę po jego odejściu przystąpiliśmy do kolacji. Gdy wszyscy się najedli mieliśmy chwilę dla siebie. Wszyscy dobrze wykorzystali ten czas. Po chwili druhna zawołała nas na zabawę. Poznawaliśmy miejsca w których był Jan Paweł II.

 • Wielki piatek

  Zbiórka Wielkopiątkowa

  Zbiórka harcerska rozpoczęła się w piątek o godz.17.00 a zakończyła następnego dnia o godzinie 12.00. Pierwszego dnia uczestniczyliśmy w Nabożeństwie Wielkopiątkowym w kościele a po jego zakończeniu zaprezentowaliśmy montaż słowno-muzyczny. Zaraz po tym rozpoczęły się warty przy Grobie Chrystusa ze zmianami co 20 minut. Trwały one nieprzerwanie do godz. 2 w nocy, a potem od 7.00 do 12.00 w południe. Późnym piątkowym wieczorem czwartoklasiści złożyli przyrzeczenie harcerskie i tym samym dołączyli do zastępu harcerzy „Złote Orły”. W sobotę rano sprzątaliśmy tę część szkoły, w której odbyła się zbiórka. Tuż przed zakończeniem spotkania dzieliliśmy się świątecznym jajkiem.

  Miłosz Kulesza

 • Rajd Wisła

  Rajd Wisła 2012

 • Rajd Wisła

  Rajd Wisła 2011


Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia.

Przyjaciele szkoły

Witryna Zespołu

Przedszkole Samorządowe

Dyskusyjny Klub Książki

Mazowieckie Talenty

Dokumenty szkolne

LOP

Informacje Szkolne

ZHP

Promocja szkoły

Projekty