.

 

                Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sikorzu

                                                                                   tel. (24)2612826  email: spsikorz@wp.pl

 

 

Aktualności

Filtr
 • Zosia

  Akcja dla Zosi

   

  Szkoła Podstawowa im. Gustawa Zielińskiego w Sikorzu została nominowana do #gaszynchallenge#biegnijzzosia. Pracownicy podjęli wyzwanie. Zebrane zostało 510 zł. Zapraszamy do obejrzenia filmu    

   

  Również zuchy i harcerze z 33 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Dżungla" w Sikorzu podjęli wyzwanie dla Zosi. Tym razem uzbierało się 545 żł 

  Zapraszamy do obejrzenia filmu    

 • info krus

  List pani Prezes KRUS       

 • Film

  Kochane Przedszkolaki i Drodzy Uczniowie

  Z okazji Dnia Dziecka

  pragniemy Wam złożyć najlepsze życzenia

  Z myślą o Was nagraliśmy film 

  Zapraszamy do obejrzenia

 • Rajd profilaktyczny 2019

  DROGA DO ZDROWIA

  17 czerwca 2019 roku w naszej szkole odbył się II RAJD PROFILAKTYCZNY „DROGA DO ZDROWIA”. Głównymi organizatorami rajdu była nieformalna grupa "Razem, zdrowo, odjazdowo" oraz harcerze z
  33 WDH „Dżungla” . Głównymi celami rajdu było zapewnienie uczniom innej formy nauki i zabawy, integrowanie zespołów klasowych, zachęcenie rodziców do współpracy i spędzania czasu z dziećmi. Trasa rajdu przebiegała wśród malowniczych krajobrazów pobliskiego parku. Rajd ma charakter profilaktyczny a zatem tematyka rajdu promowała zdrowy styl życia pozbawiony używek. Uczestnicy pod opieką wychowawców na starcie otrzymywali kartę patrolową, na którą zbierali punkty za wykonane zadania oraz mapę z oznaczonymi miejscami patroli.

 • Festiwal piosenki 2019

       20 lat minęło ...
  Tak można powiedzieć o XX edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Dziecięcej pod hasłem "Muzyczny świat bajek", który 28.05.2019r. obchodził jubileusz. Przybyło na niego wielu młodych wykonawców ze szkół i przedszkoli z terenu naszej gminy oraz z Nowych Proboszczewic, Maszewa i Płocka wraz ze swoimi opiekunami.
  Spośród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili nas:
  Anna Cicholska - członek sejmowej komisji edukacji, nauki i młodzieży,
  Andrzej Dwojnych - wójt gminy Brudzeń Duży,
  Wojciech Rygalski - Wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Płocku,
  Hanna Skierkowska i Rafał Nowak - radni gminy Brudzeń Duży,
  Edyta Trojanowska - przewodnicząca rady rodziców,
  Stanisław Kowalski - aspirant sztabowy, kierownik posterunku Policji w Brudzeniu Dużym,
  Piotr Sobiechowski - aspirant sztabowy Policji w Brudzeniu Dużym,
  Tomasz Czubak - uczeń naszej szkoły, laureat I edycji konkursu.

 • zaproszenie

  II RAJD PROFILAKTYCZNY "DROGA DO ZDROWIA"

  Zaproszenie 

 • Pchła

       Ale się działo!

   

  „ Chcecie bajkę- oto bajka!
  Była sobie Pchła Szachrajka”.

  Uczniowie klas 1-3 skorzystali z tej możliwości i 30 maja obejrzeli w teatrze spektakl „Pchła Szachrajka”. Bawili się świetnie poznając historię ślicznej filigranowej pchły, która w swojej małej główce miała sto pomysłów na podstępne figle i żarty.
  Przechodząc niezliczone metamorfozy, owa pchła zabierała wszystkich w świat dynamicznych przygód, nie pozwalając na ani chwilę nudy. Niespodzianką dla widza była każda kolejna scena i psota bohaterki. Grę aktorów uświetniały zabawy, taneczne układy, piosenki i cyrkowe sztuczki.
  Niezwykle kolorowa scenografia wprowadzała wszystkich w bajkowy świat.


  Organizatorzy

 • Festyn 2019

  Aktywniej po zdrowie

  Jak co roku nauczyciele, rodzice i harcerze, a w tym roku również nieformalna grupa "Razem, zdrowo, odjazdowo" zorganizowali Festyn Rodzinny „AKTYWNIEJ PO ZDROWIE”. Głównym celem festynu jest integracja środowiska szkolnego i lokalnego. Organizacja festynu służy także aktywnemu spędzaniu czasu wolnego, promowaniu zdrowego trybu życia oraz zdrowych nawyków żywieniowych. Uczniowie szkoły i przedszkola mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, uzdolnień i kreatywności. Podczas festynu zdobywają punkty wykonując zadania na stoiskach z ciekawymi aktywnościami, przy jednoczesnym spędzaniu czasu z rodziną i świetnie się przy ty bawiąc.  W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas podopieczni Fundacji Leonianum – Piękne Życie.

 • RODO

  Klauzula informacyjna ogólna     

 • Biesiada 2017

       Festyn Rodzinny


  Po raz drugi w takiej formie zorganizowana została impreza rodzinna dla dzieci z przedszkola i uczniów szkoły w Sikorzu. Poza nauczycielami i harcerzami w szczególny sposób zaangażowali się rodzice. To dzięki ich staraniom było pyszne jedzenie, wata cukrowa i popcorn oraz zjeżdżalnia.
  O godz. 14.00 wszystko się zaczęło. Najpierw wystąpiło kilka grup tanecznych z przedszkola i szkoły. Następnie strażacy z OSP w Sikorzu zaprezentowali swoje umiejętności. A potem zaczął się udział w różnorodnych aktywnościach potwierdzanych stempelkami w indeksie. Odpowiednia ilość stempelków pozwalała odebrać upominek. Ale nie o nagrody tu chodziło. Dla mnie najpiękniejsze obrazki to wspólna zabawa dzieci z rodzicami. Szczególnie aktywnych rodziców udało się nawet zaprosić do tańców integracyjnych na koniec imprezy.

 • Turniej piłki

       Sikórz górą! Mamy złoto!

    Dnia 29 maja w Mochowie odbyły się zawody sportowe w piłkę nożną. Uczestnikami byli młodsi uczniowie, którzy trenują pod czujnym okiem trenera Sebastiana Szczypeckiego.

  Nasi chłopcy okazali się najlepsi!

 • Dzień dziecka

          Dzień Dziecka w przedszkolu

  1 czerwca to dzień szczególny dla wszystkich dzieci. Tego dnia, jak co roku w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka.  Od rana panowała radosna i świąteczna atmosfera. Na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Oprócz zabaw integracyjnych, zabaw muzyczno – ruchowych, zabaw z chustą animacyjną były prezenty, słodki poczęstunek oraz lody. Atmosfera zabawy sprawiła, że dzień należał do bardzo udanych. Dzieci w dobrych humorach i z uśmiechami na twarzy opowiadały rodzicom jak minął im dzień.

 • Biesiada

              Biesiada Rodzinna

  O takim spotkaniu integrującym dzieci i rodziców pedagog (dh. Marta) i psycholog (dh. Mariusz) myśleli już od września ubiegłego roku. I od początku był już ustalony termin – 18 czerwca. Potem się okazało, że tego dnia także w Sikorzu obchodzony jest jubileusz istnienia seminarium duchownego. To spowodowało, że część gości i harcerzy musiała podzielić swój czas między te dwie uroczystości. Dodatkowo jeszcze znaczna część uczniów i kilku nauczycieli poprzedniego dnia późnym wieczorem wrócili z kilkudniowej wycieczki. Kolejnym utrudnieniem była pogoda. Dzień wcześniej przeszła przez okolicę potężna burza, a wiatr wiał do późna w nocy uniemożliwiając nam rozstawienie namiotów. Ale udało się wszystko przygotować na czas. To zasługa harcerzy starszych, którzy od piątku intensywnie pracowali.

 • Dzień Dziecka 2016

     Dzień Dziecka

  W dniu 01.06.2016r w naszym przedszkolu obchodzony był Dzień Dziecka. W tym dniu w grupie „Biedronek” i „Smerfów” prowadzone były gry i zabawy integracyjne, zabawy muzyczno – ruchowe. Natomiast grupa „Gwiazdek” wzięła udział w akcji czytelniczej „Cała Polska czyta dzieciom” zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną w Sikorzu. Dzieci otrzymały także drobne prezenty zakupione przez rodziców.

  {gallery}pdziendz{/gallery}

 • Biwak w Gorzewie 2015

  Biwak w Gorzewie

  W piątek 29 maja zostaliśmy zostawieni przez rodziców na stacji w Proboszczewicach. z Druhnami. Pociągiem dotarliśmy do Gorzewa. Na miejscu ulokowaliśmy się w swoich namiotach. Potem przygotowywaliśmy sztukę opartą na bajce Czerwony Kapturek. Po wstępnych ustaleniach poszliśmy nad jezioro zrobić próbę. Wieczorem przy ognisku zaprezentowaliśmy nasze dzieło. W sobotę zjedliśmy śniadanie a potem zostaliśmy zaproszeni do uczestnictwa w zabawach integracyjnych. Wieczorem odbyło się ognisko, na którym śpiewaliśmy piosenki harcerskie. W niedziele wróciliśmy pociągiem do domu.

  Szymon Cybart

 • Konkurs historyczny 2015

  Konkurs historyczny

  4 i 5 maja 2015 roku odbyła się w naszej szkole z okazji Święta Konstytucji 3 Maja  II edycja konkursu historycznego ,,Polska w XVIII wieku”.

  4 maja uczniowie z klas 4-6 pisali trudny test w dwuosobowych grupach, których było osiem. Następnego dnia, czyli 5 maja poznaliśmy wyniki. Walka była zacięta. Różnice między punktami wynosiła zaledwie jeden lub dwa punkty. Zdobywczynie I miejsca - Julia Filińska i Kinga Tomaszewska uzyskały 46,5 na 47 pkt. II miejsce – ex aeguo zajęły : Anastazja Bialik, Patrycja Pietrzak, Rosita Ali i  Oliwia Matlęga, zaś Wiktor Skonieczny i Mateusz Strzelecki zdobyli III miejsce. Nagrody były wspaniałe, m.in. za I miejsce można było zdobyć kubek z napisem: ,, Uczeń na medal ‘’.

  Wszyscy uczestnicy dumni ze swych wyników udali się do klas.

                                                                    K. Tomaszewska, J. Filińska

 • Biwak w Gorzewie

  Biwak w Gorzewie 2014

 • recytacja

  Konkurs recytatorski

  29.05.2014r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski. Zmagały się ze sobą dzieci z klas IV-VI. I miejsce wywalczyła Julia Filińska, II- Wiktor Skonieczny, miejsce III zajęła Natalia Radaszkiewicz . Uczniowie ci reprezentowali naszą szkołę w gminnym konkursie recytatorskim, który odbył się 10. 06.2014r. w Zespole Szkół w Siecieniu. Julia Filińska i Wiktor Skonieczny wywalczyli wyróżnienia.

  K.S.

 • ortografia

  "Ortografii się nie damy jej podstępy rozpoznamy"

  W dniu 26 maja 2014 r. odbyła się XVII edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego. Spotkanie przebiegało, jak co roku, pod hasłem "Ortografii się nie damy jej podstępy rozpoznamy". Udział w konkursie wzięły szkoły podstawowe z terenu naszej gminy, a także dwie zaproszone szkoły - SP z Wyszyny i SP z Bożewa.

  Tekst dyktanda obfitował w trudności ortograficzne i interpunkcyjne. Należy powiedzieć, że dzieci które brały udział w konkursie wykazały się ogromną wiedzą, wykraczającą poza program szkoły podstawowej. W zaciętej, ale zdrowej rywalizacji I miejsce zajął Jakub Grabarczyk - uczeń Szkoły Podstawowej w Brudzeniu Dużym, II miejsce zajął Mateusz Jabłkowski - uczeń SP w Wyszynie, a miejsce III zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej w Sikorzu-Dominika Kosztowna.

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki i dyplomy, a uczniom którzy zajęli pierwsze trzy miejsca, oprócz dyplomów, wręczono nagrody książkowe.

  Katarzyna Skonieczna

   

 • Moja ojczyzna

  Moja ojczyzna

  Dnia 6 maja 2014 r rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. „Moja ojczyzna, wolna ojczyzna – słoneczny dom”, w którym wzięły udział dzieci z klas I-III i IV-VI.

     W młodszej kategorii wiekowej zwyciężyła praca Natalii Matlęgi, II miejsce zajął Rafał Przybylski a III Wiktoria Rydzyńska. Natomiast z klas starszych najpiękniejszą pracę wykonała Kinga Tomaszewska.

   

 • konkurs historyczny

  Konkurs historyczny

  6 maja 2014 r. w naszej szkole odbyła się I edycja konkursu historycznego „Polska w XVIII wieku”. Uczniowie startowali w dwuosobowych grupach, których było 8. Poszczególne drużyny losowały pytania o różnym stopniu trudności, za które mogły otrzymać od 1 do 3 punktów. Po krótkiej naradzie jedna osoba z grupy odpowiadała na pytanie, a jurorzy –p. Wioletta Skowrońska, Hanna Skierkowska i Jolanta Kurpińska, decydowały o poprawności odpowiedzi i przydzielały punkty. Bezkonkurencyjne okazały się dziewczyny z VI klasy- Natalia Wiśniewska i Karolina Maślankowska, które zajęły I miejsce. II miejsce wywalczyli chłopcy z klasy IV- Wiktor Skonieczny i Mateusz Strzelecki, a o miejsce trzecie była dogrywka pomiędzy chłopcami z klasy VI- Tobiaszem Tomińskim i Kubą Rutkowskim a dziewczynami z klasy IV – Anastazją Bialik i Oliwią Matlęgą. Walka była bardzo zacięta. W końcu wygrali chłopcy.

           N.Wiśniewska, K. Maślankowska

 • Pan Twardowski

  „Pan Twardowski”

  Kilogram magii, dwieście gramów tajemnicy, cztery kostki grozy, garść strachu, do tego szczypta dobrego humoru z nutą edukacji i dwie łyżki tradycji z domieszką mądrości ludowych. Oto najkrótszy przepis na spektakl „Pan Twardowski” .

  24 kwietnia 2014r. obejrzałam spektakl pt. "Pan Twardowski". Spektakl był przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

  Scenariusz do przedstawienia napisał Rudolf Zając, a muzyką bardzo pasującą do akcji zajął się Michał Kowalczyk.

  Scenografią zachwyciła nas Małgorzata Satora. W role postaci wcielili się: Marta Pszczoła, Katarzyna Czerwińska, Karol Basiak, Mateusz Liszewski i Maciej Piotrowski. Należy pamiętać o ich profesjonalnej grze. W przedstawieniu wystąpili między innymi: Pan Twardowski, Mefistofeles, Maćko, król, czarownice - bardzo realistyczne brzydule. Cała akcja jest o zdobywaniu dusz do piekła. Efektów specjalnych nie było zbyt wiele.

  To przedstawienie bardzo mi się podobało, choć fantastyka nie jest moim ulubionym gatunkiem. Spektakl jest warty obejrzenia.

  Julia Filińska, kl.5

 • Biwak w Gorzewie

  Biwak w Gorzewie 2012


Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia.

Przyjaciele szkoły

Witryna Zespołu

Przedszkole Samorządowe

Dyskusyjny Klub Książki

Mazowieckie Talenty

Dokumenty szkolne

LOP

Informacje Szkolne

ZHP

Promocja szkoły

Projekty