.

 

                Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sikorzu

                                                                                   tel. (24)2612826  email: spsikorz@wp.pl

 

 

Aktualności

     20 lat minęło ...
Tak można powiedzieć o XX edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Dziecięcej pod hasłem "Muzyczny świat bajek", który 28.05.2019r. obchodził jubileusz. Przybyło na niego wielu młodych wykonawców ze szkół i przedszkoli z terenu naszej gminy oraz z Nowych Proboszczewic, Maszewa i Płocka wraz ze swoimi opiekunami.
Spośród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili nas:
Anna Cicholska - członek sejmowej komisji edukacji, nauki i młodzieży,
Andrzej Dwojnych - wójt gminy Brudzeń Duży,
Wojciech Rygalski - Wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Płocku,
Hanna Skierkowska i Rafał Nowak - radni gminy Brudzeń Duży,
Edyta Trojanowska - przewodnicząca rady rodziców,
Stanisław Kowalski - aspirant sztabowy, kierownik posterunku Policji w Brudzeniu Dużym,
Piotr Sobiechowski - aspirant sztabowy Policji w Brudzeniu Dużym,
Tomasz Czubak - uczeń naszej szkoły, laureat I edycji konkursu.


Dzieci prezentowały swoje piosenki, tematycznie związane z hasłem konkursu, w dwóch kategoriach wiekowych: 0 - I i II -III. Trzyosobowe jury w składzie: Martyna Olewińska, Dorota Nowicka oraz Tomasz Czubak nie miało łatwego zadania, wyłaniając sześcioro zwycięzców, którzy otrzymali statuetki.
Kategoria 0 - I
1. miejsce - Julia Nakielska
2. miejsce - Julia Fronczak
3. miejsce - Lena Radaszkiewicz
Kategoria II - III
1. miejsce - Aurelia Molska
2. miejsce - Wiktoria Ceglińska
3. miejsce - Helena Boryczewska
Wyróżnienia - Alicja Kosiba, Julia Nowak
Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone wspaniałymi prezentami, ufundowanymi przez sponsorów:
• Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
• Stefana Kotlewskiego - prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Kobiernikach,
• Starostwo Powiatowe w Płocku,
• Małgorzatę Purcelewską - radną powiatu płockiego,
• Barbarę Bielicką - prezesa, Anetę i Michała Banaszkiewiczów, Beatę i Arkadiusza Smolińskich - właścicieli sklepu Leviatan w Sikorzu,
• Państwa Wewiórowskich - właścicieli Przedsiębiorstwa Rolnego w Sikorzu,
• Hannę Skierkowską - radną gminy Brudzeń Duży
Konkurs po raz kolejny okazał się wspaniałym wydarzeniem. Wszyscy podziwiali występ chóru szkolnego oraz dzieci z klas młodszych, które przedstawiły piękny układ taneczny. Uczestnicy konkursu mieli szansę zaprezentować swoje umiejętności wokalne szerszej publiczności, a przy okazji świetnie się bawili. Dzięki temu dzieci już od najmłodszych lat rozwijają wrażliwość muzyczną i nabierają pewności siebie, co na pewno zaowocuje w przyszłości.


Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia.

Przyjaciele szkoły

Witryna Zespołu

Przedszkole Samorządowe

Szkoła Pamięta

Dyskusyjny Klub Książki

Dokumenty szkolne

LOP

Informacje Szkolne

ZHP

Promocja szkoły

Projekty